RS/AR
A.net/AR
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Bentonville High School Track & Field and Cross Country - Bentonville, Arkansas
you RUN the place
1901 Se J Street, Bentonville, Arkansas, 72712, United States
Report
Block
1 Followers
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Hunter Smithpeters
Photos (
0
)
View
Videos (
0
)
View
News (
9
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2011 / 2012 - (3 articles)
2012 / 2013 - (6 articles)
All News
Search
2012 Results - Arkansas AAA Indoor State Championships
Published by
RunnerSpace.com/HighSchool
Feb 26th 2012, 9:05pm
Comments
Arkansas AAA Indoor State Championships
Feb 24, 2012 to Feb 25, 2012
Fayetteville, AR, US
« Filter Results by Team: »
Alma
Arkansas
Ashdown
Batesville
Bauxite
Beebe
Benton
Bentonville
Booneville
Bryant
Cabot
Caddo Hills
Camden Fairview
Catholic For Boys
Central Arkansas Christian
Clarendon
Conway
Crossett
Dardanelle
De Queen
De Witt
Des Arc
El Dorado
Elkins
Eureka Springs
Fayetteville
Fort Smith Northside
Fort Smith Southside
Genoa Central
Gentry Public
Gravette
Green Forest
Greene County Tech
Greenland
Greenwood
Haas Hall
Hackett
Hall
Har-Ber
Harding Academy
Heber Springs
Heritage
Hot Springs
Hughes
J A Fair
Jessieville
Jonesboro Senior
Lake Hamilton
Lakeside-Hot Springs
Lamar
Lavaca
Lisa Academy
Little Rock Central
Little Rock Christian
Magazine
Mansfield
Melbourne
Mills Univ Studies
Mountain Home
Mt Ida
Mt Saint Mary
Nashville
Nettleton
Oak Grove
Ozark
Paris
Parkview Arts-Science Magent
Pocahontas
Prairie Grove
Prescott
Rogers
Russellville
Searcy
Sheridan
Shiloh Christian
Siloam Springs
Sloan-Hendrix
Southside (Batesville)
Southside (Bee Branch)
Springdale
Star City
Subiaco Academy-Boys
Trinity Christian
Union Christian Academy
Valley View
Van Buren
Vilonia
Waldron
Westside (Jonesboro)
White Hall
Yellville-Summit
Men:
60m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1600m
|
3200m
|
60h
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
60m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1600m
|
3200m
|
60h
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 60m 5A-7A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Riley, Zach
Benton
07.01
nwi
11
2
Blakely, Anthony
Mills Univ Studi
07.03
nwi
11
3
Winfrey, Dillion
Bryant
07.16
nwi
10
4
Thomas, Caleb
Bryant
07.17
nwi
10
5
Culp, Bradly
Fayetteville
07.17
nwi
10
6
Nathaniel, Eric
Parkview Arts-Sc
07.18
nwi
10
7
Robinson, Orlando
Crossett
07.18
nwi
11
8
Davis, Jacobi
Parkview Arts-Sc
07.21
nwi
9
10
Thomas, Quinta
Catholic For Boy
07.22
nwi
10
9
Rogers, Basil
Hall
07.22
nwi
11
11
Greene, Alex
Russellville
07.25
nwi
11
12
Burke, Jordan
Cabot
07.28
nwi
9
13
Obrien, Tanner
Heritage
07.29
nwi
8
14
Cox, Brandon
Conway
07.29
nwi
9
15
Lamers, Chase
Rogers
07.29
nwi
8
16
James, Tre
Little Rock Cent
07.29
nwi
8
17
Garrison, Tavion
Parkview Arts-Sc
07.29
nwi
2
18
Jackson, Dominic
Crossett
07.32
nwi
11
19
Simmons, Eric
Central Arkansas
07.34
nwi
2
20
Dvorak, Tanner
Lakeside-Hot Spr
07.35
nwi
11
21
Campos, Jose
Rogers
07.37
nwi
9
22
Alven, DJ
Conway
07.38
nwi
7
23
Gneiting, Nate
Bentonville
07.39
nwi
9
24
Henry, Chris
Cabot
07.40
nwi
7
25
Shirley, Steven
Lake Hamilton
07.43
nwi
4
26
Spickes, Daniel
Heritage
07.43
nwi
7
27
Pugh, Floyd
Mills Univ Studi
07.44
nwi
7
28
White, Tyler
Fort Smith North
07.44
nwi
8
29
Nelson, Austin
Greenwood
07.44
nwi
7
30
Kammerzal, Brad
Heritage
07.44
nwi
6
31
Henson, Charles
Bryant
07.45
nwi
8
32
Harris, Marvell
Little Rock Cent
07.46
nwi
7
33
Moragne, Logan
Little Rock Cent
07.47
nwi
8
34
Carroll, Max
Cabot
07.48
nwi
8
35
Gahagans, Brice
Fayetteville
07.48
nwi
6
36
Foote, Wallace
Benton
07.49
nwi
5
37
Nelson, Marquell
Central Arkansas
07.52
nwi
1
38
Rone, Edwin
Fort Smith North
07.53
nwi
6
39
Bullard, Justin
Mills Univ Studi
07.57
nwi
10
40
Gardner, James
Vilonia
07.60
nwi
6
41
Walker, Drake
Mountain Home
07.61
nwi
3
42
Cotton, Houston
Vilonia
07.61
nwi
7
43
Smith, Hoytt
Greenwood
07.62
nwi
5
44
McDaniel, Trey
Crossett
07.62
nwi
10
45
Hendrix, Nick
Russellville
07.63
nwi
5
46
Franklin, Jaquille
Van Buren
07.64
nwi
2
47
seamon, dalton
Sheridan
07.64
nwi
2
48
Gibbons, Anthony
Van Buren
07.65
nwi
6
48
Rowland, Tres
Alma
07.65
nwi
3
50
Rodriguez, Ryan
Benton
07.71
nwi
9
51
Sikes, Kurt
Greenwood
07.72
nwi
5
52
Reedy, Trevon
Hot Springs
07.72
nwi
9
53
Bradley, Darious
J A Fair
07.73
nwi
5
54
McDaniel, Tristan
Russellville
07.75
nwi
5
55
Hill, Jay
Har-Ber
07.75
nwi
4
56
Washington, Zane
Siloam Springs
07.75
nwi
1
57
Jackson, Jimmie
Bentonville
07.77
nwi
7
58
Perry, Casey
Fayetteville
07.78
nwi
10
59
Lydon, Michael
Lakeside-Hot Spr
07.84
nwi
9
60
Holder, Collin
Hot Springs
07.84
nwi
1
61
Schultz, Keith
Alma
07.85
nwi
3
61
Counts, John
Springdale
07.85
nwi
4
63
Wilkerson, Joey
Lake Hamilton
07.87
nwi
4
64
Eves, John
Bentonville
07.89
nwi
6
65
Olmos, Mauricio
Springdale
07.90
nwi
3
66
Sirios-Hanson, Brandon
Mountain Home
07.92
nwi
2
67
Battles, Gage
Alma
07.94
nwi
3
68
Martin, Fisher
Rogers
07.95
nwi
4
69
Smith, Cody
Lake Hamilton
07.96
nwi
6
70
Smith, Carlos
Lakeside-Hot Spr
07.96
nwi
6
71
Ebanks, Caleb
Catholic For Boy
07.98
nwi
4
72
Nelson, Isaiah
J A Fair
08.00
nwi
11
73
Thorne, Eric
Beebe
08.01
nwi
5
74
Nitz, Luke
Siloam Springs
08.01
nwi
2
75
Lopez, Tim
Mountain Home
08.05
nwi
2
76
Guffin, Mark
Little Rock Chri
08.06
nwi
3
77
Burns, Marcus
Beebe
08.07
nwi
4
78
Coleman, Quin
Hot Springs
08.08
nwi
1
79
Baldwin, Parker
Siloam Springs
08.08
nwi
4
80
Propes, Alexander
Catholic For Boy
08.13
nwi
3
Mens 60m A-4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
west, Q
Star City
07.17
nwi
8
2
Yazel, Dylan
Hackett
07.19
nwi
10
3
Johnson, Mark
Prescott
07.23
nwi
2
4
Peterson, Jordan
Heber Springs
07.34
nwi
8
5
Hood, Jessie
Heber Springs
07.41
nwi
9
6
Hayes, DJ
Jessieville
07.41
nwi
7
7
Gaines, Ja-Karee
Nashville
07.41
nwi
9
8
Colorigh, Christian
Trinity Christia
07.41
nwi
9
9
Ligon, Clint
Heber Springs
07.41
nwi
8
10
Bartholomew, Logan
Prairie Grove
07.45
nwi
7
11
Shimer, Daniel
Shiloh Christian
07.46
nwi
8
12
Munson, Gabriel
Shiloh Christian
07.47
nwi
8
13
Parish, Kevin
Gentry Public
07.51
nwi
8
14
Lampkin, Jacobi
Nashville
07.52
nwi
6
15
Davis, Reshod
Star City
07.55
nwi
9
16
Shelton, Davondrick
Star City
07.57
nwi
8
17
Jetton, Roy
Ashdown
07.57
nwi
9
18
Estala, Justin Pee-Wee
Paris
07.57
nwi
9
19
Stephens, Jace
De Queen
07.58
nwi
8
20
Dority, Josh
Magazine
07.59
nwi
7
21
Gully, Corbin
Ashdown
07.60
nwi
9
22
Snider, Blade
Greenland
07.60
nwi
3
23
Elkins, Colby
Prairie Grove
07.61
nwi
4
24
Moeller, Trenton
Paris
07.62
nwi
9
24
Alston, Ryan
Ozark
07.62
nwi
10
26
Sanders, Devaughn
Ashdown
07.63
nwi
10
27
Plunkett, Kyle
Shiloh Christian
07.63
nwi
6
28
Barnett, Falon
Bauxite
07.64
nwi
3
29
Collier, Devin
Paris
07.64
nwi
10
30
Suttles, Dakota
Magazine
07.66
nwi
7
31
Comello, Michael
Booneville
07.66
nwi
7
32
Moua, Charlie
Magazine
07.68
nwi
5
33
Garner, Brandon
Jessieville
07.70
nwi
6
34
Alvard, Weston
Green Forest
07.73
nwi
3
35
Asbeck, Josef
Ozark
07.75
nwi
10
36
Capps, Zac
Southside (Bates
07.75
nwi
5
37
Simmons, Jerid
Waldron
07.75
nwi
7
38
Cooper, Ben
Melbourne
07.76
nwi
1
39
Martin, Leo
Gentry Public
07.77
nwi
6
40
Wilson, Cody
Yellville-Summit
07.79
nwi
7
41
Adams, Zane
Booneville
07.79
nwi
7
42
Dennis, Gus
Greenland
07.80
nwi
4
43
Newton, Jamie
Nashville
07.81
nwi
6
43
Story, Jordon
Pocahontas
07.81
nwi
10
45
Whitfield, Londell
Clarendon
07.82
nwi
10
46
Tucker, TJ
Dardanelle
07.82
nwi
1
47
Ree, Asher
Ozark
07.82
nwi
10
48
Watson, DJ
Bauxite
07.83
nwi
4
49
Catt, Bobby
Prairie Grove
07.86
nwi
2
50
Williams, Marquette
De Queen
07.88
nwi
6
51
Williams, Shaq
De Queen
07.89
nwi
6
52
Holbird, Larry
Sloan-Hendrix
07.91
nwi
1
53
Carpenter, Garren
Waldron
07.93
nwi
4
54
Hulvey, Bobby
Caddo Hills
07.96
nwi
3
55
Lucas, Jacob
Southside (Bates
07.97
nwi
5
56
Deathridge, Zach
Gravette
07.98
nwi
2
57
Falconer, Allen
Waldron
07.98
nwi
4
58
Lewis, Austin
Southside (Bates
07.99
nwi
5
59
Bulla, Trent
Elkins
07.99
nwi
5
60
Sullivan, Heath
Trinity Christia
07.99
nwi
5
61
Hawkins, Buddy
Booneville
07.99
nwi
3
62
Wilson, Davis
Trinity Christia
08.01
nwi
5
63
McMaster, C. J.
Greenland
08.03
nwi
3
64
Alvarado, Marcus
Melbourne
08.05
nwi
2
65
Dunn, JJ
Dardanelle
08.07
nwi
1
66
Lamm, Tyler
Elkins
08.09
nwi
3
67
Brown, Zach
Sloan-Hendrix
08.11
nwi
2
68
Fountain, James
Jessieville
08.17
nwi
6
69
Whisenhunt, James
Caddo Hills
08.19
nwi
1
70
Wisener, Austin
Caddo Hills
08.21
nwi
2
71
Ault, Hunter
Green Forest
08.24
nwi
4
71
Barlow, J.J.
Des Arc
08.24
nwi
3
73
McAnally, Aaron
Melbourne
08.65
nwi
1
74
Johnson, Devin
Green Forest
09.12
nwi
5
Mens 200m 5A-7A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Nathaniel, Eric
Parkview Arts-Sc
21.99
nwi
15
2
Robinson, Orlando
Crossett
22.51
nwi
15
3
Blakely, Anthony
Mills Univ Studi
22.65
nwi
15
4
Winfrey, Dillion
Bryant
22.74
nwi
12
5
Brewer, Ethan
Alma
22.95
nwi
12
6
Rogers, Basil
Hall
23.01
nwi
15
7
White, Tyler
Fort Smith North
23.16
nwi
13
8
Greene, Alex
Russellville
23.18
nwi
14
9
Dvorak, Tanner
Lakeside-Hot Spr
23.18
nwi
14
10
Burke, Jordan
Cabot
23.28
nwi
12
11
Smith, Desmond
Bentonville
23.32
nwi
13
12
Lamers, Chase
Rogers
23.34
nwi
13
13
Smith, Caleb
Rogers
23.39
nwi
10
14
Whitney, Tevin
Fayetteville
23.40
nwi
14
15
Bullard, Justin
Mills Univ Studi
23.45
nwi
12
16
Campos, Jose
Rogers
23.50
nwi
10
17
Riley, Zach
Benton
23.51
nwi
15
18
Lanius, Zach
Cabot
23.51
nwi
11
19
Davis, Jacobi
Parkview Arts-Sc
23.52
nwi
2
20
Rone, Edwin
Fort Smith North
23.62
nwi
9
21
Pugh, Floyd
Mills Univ Studi
23.64
nwi
14
22
Thomas, Caleb
Bryant
23.65
nwi
11
23
Henson, Charles
Bryant
23.73
nwi
10
24
Kopischke, Derek
Fort Smith South
23.76
nwi
10
25
James, Chronicle
Little Rock Cent
23.80
nwi
7
26
Alderson, Jason
Heritage
23.82
nwi
8
27
Thomas, Quinta
Catholic For Boy
23.85
nwi
13
28
Gibbons, Anthony
Van Buren
23.88
nwi
9
29
Anderson, Bobby
Russellville
23.95
nwi
7
30
Obrien, Tanner
Heritage
23.97
nwi
6
31
Hernandez, Oscar
Fort Smith South
24.06
nwi
9
32
Saucier, Joey
Heritage
24.12
nwi
5
33
Hoggard, Seth
Cabot
24.15
nwi
10
34
Eves, John
Bentonville
24.16
nwi
10
35
Nelson, Marquell
Central Arkansas
24.16
nwi
7
36
Cotton, Houston
Vilonia
24.18
nwi
9
37
Nelson, Austin
Greenwood
24.39
nwi
8
38
Foote, Wallace
Benton
24.43
nwi
11
39
Gneiting, Nate
Bentonville
24.43
nwi
14
40
Garrison, Tavion
Parkview Arts-Sc
24.50
nwi
8
41
Reedy, Trevon
Hot Springs
24.56
nwi
4
42
Sikes, Kurt
Greenwood
24.57
nwi
7
43
Davis, Antonious
Russellville
24.59
nwi
12
44
Wilbanks, Nick
Alma
24.66
nwi
6
45
Gardner, James
Vilonia
24.71
nwi
9
46
Carey, Shaun
Benton
24.71
nwi
12
47
Walker, Drake
Mountain Home
24.83
nwi
1
48
Thurman, Scotty
Fayetteville
24.97
nwi
9
49
Smith, Hoytt
Greenwood
25.03
nwi
7
50
Baldwin, Parker
Siloam Springs
25.05
nwi
5
51
Bradley, Darious
J A Fair
25.07
nwi
11
52
McCain, Levi
Mountain Home
25.07
nwi
2
53
Russell, Trey
Little Rock Cent
25.11
nwi
7
54
Young, Shane
Alma
25.18
nwi
4
55
Washington, Zane
Siloam Springs
25.25
nwi
5
55
Wilkerson, Joey
Lake Hamilton
25.25
nwi
6
57
Hawkins, Jhakedric
Crossett
25.41
nwi
1
58
Lydon, Michael
Lakeside-Hot Spr
25.49
nwi
8
59
Nelson, Isaiah
J A Fair
25.52
nwi
11
60
Hadley, Cory
Little Rock Cent
25.68
nwi
6
61
Cobb, Dylan
Lake Hamilton
25.70
nwi
6
62
Flores, Adan
Van Buren
25.82
nwi
3
63
Burns, Marcus
Beebe
25.85
nwi
3
64
Thorne, Eric
Beebe
25.87
nwi
5
65
Jones, Brian
Hot Springs
25.87
nwi
1
66
Counts, John
Springdale
25.92
nwi
3
67
Coleman, Quin
Hot Springs
26.08
nwi
2
68
Olmos, Mauricio
Springdale
26.08
nwi
3
69
Ryan, Cameron
Mountain Home
26.13
nwi
2
70
Propes, Alexander
Catholic For Boy
26.33
nwi
5
71
Byrne, Timothy
Catholic For Boy
26.33
nwi
5
72
Guffin, Mark
Little Rock Chri
26.87
nwi
4
73
Monaco, Demetrius
Springdale
27.02
nwi
6
74
Amaya, Pablo
Siloam Springs
27.26
nwi
3
75
Curry, Benjamin
Little Rock Chri
27.72
nwi
4
--
Culp, Bradly
Fayetteville
DNF
nwi
13
--
Smith, Carlos
Lakeside-Hot Spr
DQ
nwi
4
--
Simmons, Eric
Central Arkansas
DQ
nwi
14
--
Cox, Brandon
Conway
DQ
nwi
13
--
Franklin, Jaquille
Van Buren
DQ
nwi
8
--
Spears, Nigel
Fort Smith North
DQ
nwi
11
Mens 200m A-4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Johnson, Mark
Prescott
23.13
nwi
13
2
Munson, Gabriel
Shiloh Christian
23.22
nwi
13
3
Hood, Jessie
Heber Springs
23.48
nwi
12
4
Bly, Ethan
Heber Springs
23.82
nwi
13
5
Hayes, DJ
Jessieville
24.15
nwi
11
6
Shimer, Daniel
Shiloh Christian
24.16
nwi
10
7
Colorigh, Christian
Trinity Christia
24.21
nwi
13
8
Plunkett, Kyle
Shiloh Christian
24.24
nwi
8
9
Gully, Corbin
Ashdown
24.24
nwi
11
10
west, Q
Star City
24.30
nwi
9
11
Stephens, Jace
De Queen
24.33
nwi
11
12
Henley, Logan
Heber Springs
24.46
nwi
8
13
Lofton, Cameron
Nashville
24.46
nwi
12
14
Bulla, Trent
Elkins
24.59
nwi
7
15
Holbird, Larry
Sloan-Hendrix
24.76
nwi
2
16
Threadgill, Cameron
De Queen
24.77
nwi
11
17
English, Cameron
Booneville
24.79
nwi
7
18
Gaines, Ja-Karee
Nashville
24.87
nwi
13
19
Laird, Jake
Waldron
24.89
nwi
8
20
Watson, DJ
Bauxite
24.91
nwi
3
21
Barnett, Falon
Bauxite
24.99
nwi
1
22
Bartholomew, Logan
Prairie Grove
25.05
nwi
10
23
Rucker, Trevor
Prescott
25.12
nwi
7
24
Snider, Blade
Greenland
25.14
nwi
3
25
Jackson, Lavonte
Gravette
25.16
nwi
12
26
Parish, Kevin
Gentry Public
25.21
nwi
10
27
Winters, Cooper
Prairie Grove
25.22
nwi
10
28
Williams, Marquette
De Queen
25.24
nwi
11
29
Tucker, TJ
Dardanelle
25.32
nwi
8
30
Young, Michael
Gravette
25.41
nwi
1
31
Cooper, Ben
Melbourne
25.42
nwi
3
32
Taylor, Hunter
Booneville
25.45
nwi
2
33
Estala, Justin Pee-Wee
Paris
25.46
nwi
12
34
Alvard, Weston
Green Forest
25.51
nwi
6
35
Dority, Josh
Magazine
25.71
nwi
8
36
McMaster, C. J.
Greenland
25.80
nwi
2
37
Howard, Trey
Paris
25.80
nwi
6
38
Simmons, Jerid
Waldron
25.91
nwi
9
39
Hamilton, Kolton
Gravette
26.00
nwi
5
40
Hulvey, Bobby
Caddo Hills
26.14
nwi
4
41
Cheatham, Richard
Ashdown
26.19
nwi
13
42
Sullivan, Heath
Trinity Christia
26.58
nwi
9
43
Dunn, JJ
Dardanelle
26.62
nwi
3
44
Jones, Wheeler
Trinity Christia
26.66
nwi
6
45
Collier, Devin
Paris
26.74
nwi
10
45
Newton, Jamie
Nashville
26.74
nwi
6
47
Lamm, Tyler
Elkins
26.86
nwi
1
48
Stewart, Tyler
Clarendon
26.88
nwi
5
49
Burris, Ryan
Ashdown
26.98
nwi
11
50
Fountain, James
Jessieville
27.02
nwi
9
51
Moore, Damon
Elkins
27.12
nwi
3
52
Sisemore, Tyndale
Greenland
27.30
nwi
4
53
McLaughlin, Kyler
Melbourne
27.32
nwi
2
54
Johnson, Devin
Green Forest
27.45
nwi
6
55
Moua, Charlie
Magazine
27.50
nwi
5
56
Campos, Rafael
Magazine
27.50
nwi
4
57
McAnally, Aaron
Melbourne
27.83
nwi
4
58
Faulk, Dalton
Prairie Grove
28.49
nwi
1
59
Sanders, Alex
Lisa Academy
29.02
nwi
9
60
Story, Jordon
Pocahontas
29.22
nwi
5
61
Busick, Brian
Pocahontas
31.76
nwi
4
--
Martin, Leo
Gentry Public
DNF
nwi
7
--
Davis, Reshod
Star City
DQ
nwi
12
--
Whisenhunt, James
Caddo Hills
DQ
nwi
1
Mens 400m 5A-7A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Nathaniel, Eric
Parkview Arts-Sc
48.02
13
2
Whitney, Tevin
Fayetteville
50.61
13
3
Smith, Caleb
Rogers
50.71
12
4
Brewer, Ethan
Alma
50.86
13
5
Stewart, Elvis
Conway
51.12
12
6
Alven, DJ
Conway
51.13
11
7
Connor, Wacey
Van Buren
52.00
11
8
Haney, Kaleb
Bentonville
52.03
11
9
Payton, Torren
Hot Springs
52.14
12
10
Kopischke, Derek
Fort Smith South
52.23
10
11
Ramirez, Jose
Bentonville
52.68
10
12
McMillian, Charles
Hot Springs
53.20
13
13
Shirley, Steven
Lake Hamilton
53.21
7
14
Boyd, Joshua
Fayetteville
53.36
13
15
Grate, Curtis
Russellville
53.42
12
16
Nance, Andrew
Conway
53.45
11
17
Pugh, Kameron
Mills Univ Studi
53.56
11
18
Ashford, Xavier
Little Rock Cent
53.64
9
19
Dogan, Derrick
Bryant
53.84
10
20
Passen, Cody
Alma
53.92
8
21
Pinter, Andrew
Fayetteville
53.93
12
22
Burrell, Hogan
Heritage
53.98
8
23
Rogers, Drew
Heritage
54.35
7
24
Young, Brenden
Bryant
54.48
7
25
Nelson, Austin
Greenwood
54.52
10
26
Hamidullah, Shawn
Heritage
54.92
10
27
Miller, Logan
Rogers
55.28
7
28
Hodge, Cody
Siloam Springs
55.28
5
29
Mixon, Zach
Russellville
55.40
8
30
Rudisell, Tucker
Lakeside-Hot Spr
55.53
7
31
Willey, Lev
Har-Ber
55.70
9
32
Duerkop, Caleb
Cabot
55.76
9
33
Camp, Cameron
Har-Ber
55.81
2
34
Sowden, John
Cabot
55.92
9
35
Rios, Jose
Lake Hamilton
56.11
8
36
Shone, Zach
Rogers
56.33
4
37
Smith, Lance
Bryant
56.38
9
38
Turner, Jerry
Fort Smith North
56.40
3
39
Duvall, Darian
Russellville
56.47
6
40
Gulley, Antoine
Crossett
56.59
6
41
Thompson, Brody
Alma
56.66
6
42
Smith, Cody
Lake Hamilton
56.66
6
43
Kirkland, Joel
Van Buren
56.67
5
44
Escalante, Chase
Greenwood
57.15
4
45
Holder, Collin
Hot Springs
57.27
3
46
Washington, Zane
Siloam Springs
57.47
1
47
Porter, Rashaud
Benton
57.65
4
48
McKay, Tate
Catholic For Boy
57.76
4
49
Vargas, Fernando
Springdale
57.78
7
50
Andrews, Wilbert
Fort Smith North
58.06
1
51
Ryan, Cameron
Mountain Home
58.43
2
52
Broome, Daniel
Mills Univ Studi
59.40
3
53
Elders, Joseph
Mountain Home
59.42
1
54
Smith, Alex
Beebe
59.61
5
55
Windley, Tucker
Searcy
1:00.05
3
56
Manjarrez, Cristian
Springdale
1:00.56
6
57
Johnson, Bobby
Parkview Arts-Sc
1:00.85
2
58
McKinney, Brent
Parkview Arts-Sc
1:01.34
3
59
Dewberry, Jeff
Springdale
1:01.46
5
60
Curry, Benjamin
Little Rock Chri
1:02.04
4
61
Combs, Cameron
Benton
1:02.73
5
62
Wright, Willie
J A Fair
1:03.34
2
63
Guo, Jack
Mountain Home
1:08.25
2
--
Snowden, Jonathon
El Dorado
DNF
2
--
Kong, Bruce
Beebe
DQ
3
--
Williams, Jelani
Crossett
DQ
8
--
Plante, Hunter
Beebe
DQ
5
--
Smith, Desmond
Bentonville
DQ
13
--
Anderson, Justice
Little Rock Cent
DQ
10
Mens 400m A-4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Munson, Gabriel
Shiloh Christian
50.87
11
2
Peterson, Jordan
Heber Springs
51.78
12
3
Schmidt, Austin
Heber Springs
52.36
12
4
Bly, Ethan
Heber Springs
53.65
12
5
Glennon, Bobo
Ashdown
53.66
11
6
Shimer, Daniel
Shiloh Christian
53.79
10
7
Stephens, Jace
De Queen
53.80
11
8
Lofton, Cameron
Nashville
54.01
12
10
Craig, Dalton
Dardanelle
54.77
7
9
Reed, Dylan
Prairie Grove
54.77
9
11
Burks, Logan
Jessieville
54.94
11
12
Cockman, Beau
Jessieville
55.22
10
13
Brody, Chase
Gravette
55.27
8
14
Goodman, Cody
Melbourne
55.41
3
15
Williams, Shaq
De Queen
55.49
10
16
Dishongh, Casey
Paris
55.71
12
17
Vasquez, Michael
Magazine
56.02
6
18
Witt, Parker
Dardanelle
56.04
7
19
Lewis, Austin
Southside (Bates
56.30
7
20
Catt, Bobby
Prairie Grove
56.46
6
21
Perez, Rolyn
Green Forest
56.72
6
22
Parker, Kamani
Star City
56.92
10
23
Adams, Zane
Booneville
56.95
6
24
Carter, Evan
Dardanelle
56.98
6
25
Whisenhunt, James
Caddo Hills
57.45
3
26
Williams, Marquette
De Queen
57.45
10
27
House, Zac
Star City
57.51
9
28
Pennington, Hunter
Southside (Bates
58.01
5
29
Dennis, Gus
Greenland
58.04
2
30
Mounts, Logan
Ashdown
58.08
9
31
Wilson, Davis
Trinity Christia
58.25
7
32
Barnett, Falon
Bauxite
58.36
1
33
Thompson, Laddy
Booneville
58.60
8
34
Hurley, Kyeron
Paris
58.70
9
35
Snell, Steven
Nashville
59.01
9
36
Barlow, J.J.
Des Arc
59.09
8
37
Churchwell, Daniel
Jessieville
59.11
8
38
Hunter, Noah
Prairie Grove
59.72
5
39
Weeks, James
Star City
59.79
7
40
Jackson, Lavonte
Gravette
59.81
11
41
Kennedy, Justin
Nashville
1:00.04
9
42
Hawkins, Buddy
Booneville
1:00.19
4
43
Dvorak, Devin
Waldron
1:00.21
8
44
McClure, Payton
Paris
1:00.23
7
45
Hellwig, Derek
Greenland
1:01.01
2
46
King, Alan
Shiloh Christian
1:01.02
5
47
Faulkner, Trent
Magazine
1:01.45
5
48
Warner, Braden
Trinity Christia
1:01.96
2
49
Allen, Aaron
Bauxite
1:02.03
3
50
Jimenez, Kevin
Green Forest
1:02.25
6
51
Stroud, Blake
Caddo Hills
1:02.36
3
52
McAnally, Aaron
Melbourne
1:02.45
4
53
Nakjun, Kim
Union Christian
1:02.74
3
54
Sisemore, Tyndale
Greenland
1:03.11
1
55
Edgin, Andrew
Clarendon
1:03.67
5
56
Coffey, Daulton
Green Forest
1:04.09
3
57
Harris, Nick
Elkins
1:04.99
2
58
Shelton, Caleb
Magazine
1:06.44
4
59
Vent, Courtland
Clarendon
1:08.12
5
60
Busick, Brian
Pocahontas
1:08.26
4
61
Stewart, Andrew
Clarendon
1:22.80
1
--
Hubbard, Raylon
Ashdown
DQ
10
--
Laird, Jake
Waldron
DQ
11
--
Johnson, Mark
Prescott
DQ
12
Mens 800m 5A-7A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ebmeyer, Alex
Vilonia
1:56.89
1
2
Findlay, Noah
Catholic For Boy
1:59.23
1
3
Andrade, Dino
Har-Ber
1:59.58
1
4
McMillon, Blake
Bentonville
2:01.38
1
5
Knight, Elijah
Russellville
2:04.16
1
6
Jordan, Ben
Russellville
2:04.71
1
7
Watson, Deonte
Parkview Arts-Sc
2:05.01
1
8
Werst, Taylor
Lake Hamilton
2:05.20
1
9
Shirley, Joey
Russellville
2:05.74
1
10
Winn, Mark
Bryant
2:06.49
1
11
Straessle, Jacob
Catholic For Boy
2:07.38
1
12
Dupio, Austin
Beebe
2:07.96
1
13
DeLaPaz, Caleb
Cabot
2:07.98
1
14
Berry, Vann
Little Rock Chri
2:08.13
1
15
Jones, Ramsey
Fayetteville
2:08.65
1
16
Carter, Ian
Greenwood
2:08.96
1
17
Lodge, Gabe
Catholic For Boy
2:09.16
1
18
Nicholson, Ethan
Searcy
2:09.63
1
19
Miller, Justin
Heritage
2:10.22
1
20
Valley, Brian
Vilonia
2:10.40
1
21
Thomas, Sebastian
Fayetteville
2:10.62
1
22
Thompson, Jacob
Lake Hamilton
2:11.46
1
23
Lair, Forrest
Cabot
2:11.50
1
24
Barry, Jack
Bentonville
2:11.79
1
25
Haynie, Michael
Bentonville
2:11.97
1
26
Garcia, Steven
Fort Smith North
2:12.01
1
27
Holderbaum, Adam
Rogers
2:12.09
1
28
Purtle, Tyler
Bryant
2:12.38
1
29
Moss, Danny
Greene County Te
2:12.46
1
30
Simpson, Alex
Cabot
2:12.91
1
31
Ritcheson, Ben
Mountain Home
2:13.32
1
32
Wharry, Gavin
Fayetteville
2:13.56
1
33
Middleton, Austin
Bryant
2:15.53
1
34
West, Christopher
Fort Smith North
2:15.60
1
35
Chavez, Sam
Heritage
2:16.35
1
36
Coomer, Logan
Alma
2:17.41
1
37
Kinzer, Bryan
Rogers
2:17.52
1
38
Diaz, John
Beebe
2:18.12
1
39
Tuner, Jermy
El Dorado
2:18.14
1
40
Pitts, Caleb
Vilonia
2:18.23
1
41
Montoya, Jamee
Alma
2:18.37
1
42
Barragan, Alfonzo
Rogers
2:18.67
1
43
Hamidullah, Jamil
Heritage
2:18.87
1
44
Elander, Sam
Searcy
2:18.88
1
45
Johnson, Sam
Lakeside-Hot Spr
2:19.14
1
46
Carter, Kalvin
Parkview Arts-Sc
2:20.77
1
47
Reese, Morgan
Benton
2:21.24
1
48
Mickelson, Nathanel
Alma
2:21.27
1
49
Cummings, Devante
Fort Smith South
2:21.44
1
50
Barnett Jr., Roosevelt
J A Fair
2:22.27
1
51
Quiroz, Andres
Springdale
2:23.66
1
52
Vrana, Parker
Benton
2:24.87
1
53
Montgomery, Fred
Crossett
2:25.02
1
54
Lambert, Jalin
Hot Springs
2:25.09
1
55
Kentle, Kambren
Little Rock Cent
2:25.20
1
56
McNeal, Nate
Little Rock Cent
2:25.52
1
57
Lopez, Tim
Mountain Home
2:25.77
1
58
McCullough, Craig
Parkview Arts-Sc
2:25.89
1
59
Thompson, Christian
Conway
2:27.10
1
60
White, Bailey
Hot Springs
2:27.17
1
61
Price, Eric
El Dorado
2:27.64
1
62
McKinley, Ben
Benton
2:28.45
1
63
Tufu, Anthony
Conway
2:29.07
1
64
Eyiuche, Emmanuel
Little Rock Cent
2:29.80
1
65
Morrow, Ryan
Hot Springs
2:29.95
1
66
Austin, Frederick
Crossett
2:33.33
1
67
Johnson, Luke
Little Rock Chri
2:33.91
1
68
Follett, Eddie
Searcy
2:37.30
1
69
jenkins, joey
Crossett
2:39.48
1
70
Rodriguez, Ricky
Greenwood
2:39.70
1
71
Harris, Kaden
Mountain Home
2:57.38
1
--
Deramus, Ryan
Fort Smith South
DQ
1
Mens 800m A-4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ballard, Brock
Heber Springs
2:07.13
1
2
Shelton, Carter
Valley View
2:08.49
1
3
Sanders, Jake
Heber Springs
2:10.53
1
4
Steele, Michael
Nashville
2:11.32
1
5
Martinez, Diego
De Queen
2:11.62
1
6
Leonard, Blake
Heber Springs
2:11.64
1
7
Bryant, Colby
Gentry Public
2:12.42
1
8
Mathew, Greener
Genoa Central
2:12.67
1
9
Jarrett, Dalton
Pocahontas
2:14.26
1
10
Gomez, David
De Queen
2:14.75
1
11
East, Scott
Elkins
2:15.68
1
12
Goodman, Cody
Melbourne
2:15.73
1
13
Campos, Nathan
Greenland
2:16.28
1
14
Martinez, Jose
De Queen
2:16.37
1
15
Ivers, Jessie
Jessieville
2:16.71
1
16
Natzke, Arin
Jessieville
2:17.13
1
17
Perez, Eric
Nashville
2:17.57
1
18
Wilson, Caden
Pocahontas
2:18.72
1
19
Weaver, Jacob
Jessieville
2:18.93
1
20
Crumpton, Chris
Trinity Christia
2:19.29
1
21
Talley, Trevor
Greenland
2:20.37
1
22
Brown, Zach
Sloan-Hendrix
2:20.98
1
23
Homer, Tyler
Gravette
2:22.52
1
24
Cotton, Tyler
Dardanelle
2:24.02
1
25
Dement, Mark
Paris
2:25.21
1
26
Goodnight, Ben
Elkins
2:25.53
1
27
Wiebe, Alex
Gentry Public
2:25.79
1
28
Vereecke, Chris
Lavaca
2:25.79
1
29
Kirkendall, Matt
Pocahontas
2:26.69
1
30
Payne, Zach
Green Forest
2:27.08
1
31
Gaspard, Jesse
Dardanelle
2:27.72
1
32
Wear, Jon
Dardanelle
2:27.82
1
33
Hohnerlein, Roland
Elkins
2:28.38
1
34
Watson, Zed
Green Forest
2:28.63
1
35
Walden, Dalton
Ashdown
2:28.91
1
36
Norton, Nick
Star City
2:28.95
1
37
Andres, Nathan
Eureka Springs
2:29.06
1
38
Hawkins, Justin
Star City
2:30.59
1
39
Harris, Connor
Shiloh Christian
2:32.57
1
40
Denton, Kristian
Prairie Grove
2:32.68
1
41
Gonzalez, Jonathan
Des Arc
2:33.23
1
42
Fletcher, Cody
Greenland
2:33.66
1
43
Newton, Tanner
Ashdown
2:34.77
1
44
Wilson, Chase
Paris
2:36.03
1
45
Schiele, John
Clarendon
2:36.27
1
46
Slater, Seth
Waldron
2:36.34
1
47
Vasquez, Michael
Magazine
2:36.40
1
48
Page, Markus
Gentry Public
2:36.43
1
49
Trusty, Andy
Paris
2:37.19
1
50
Frizzell, Jarrett
Star City
2:38.28
1
51
Milmon, John
Prairie Grove
2:38.68
1
52
Phillips, James
Melbourne
2:39.20
1
53
Saldana, Joseph
Booneville
2:39.22
1
54
Chang, Burr
Waldron
2:39.55
1
55
Goff, Devin
Booneville
2:42.07
1
56
Slavey, Bobby
Booneville
2:42.59
1
57
Elmore, Ridge
Bauxite
2:43.37
1
58
Hernandez, Aaron
Caddo Hills
2:45.45
1
59
Vickery, Andrew
Melbourne
2:47.54
1
60
Wingo, Zach
Green Forest
2:51.03
1
61
Smith, Ethan
Caddo Hills
2:51.87
1
62
Nakjun, Kim
Union Christian
3:14.07
1
--
Shelton, Jacob
Magazine
DNF
1
--
turner, wesley
Yellville-Summit
DNF
1
--
Browne, Tyler
Haas Hall
DNF
1
--
Andrews, Calum
Ashdown
DNF
1
--
Stafford, Ron
Magazine
DNF
1
--
Dunlap, Tanner
Clarendon
DNF
1
--
Baker, Matt
Southside (Bates
DNF
1
--
Linn, John
Southside (Bates
DNF
1
--
Gonzalez, Frank
Caddo Hills
DNF
1
--
Ussery, Austin
Southside (Bates
DNF
1
--
Winterberg, A.J.
Subiaco Academy-
DNF
1
--
Vent, Courtland
Clarendon
DNF
1
--
Sepulveda, Jose
Nashville
DNF
1
--
Cree, Austin
Trinity Christia
DQ
1
Mens 1600m 5A-7A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Swain, Aidan
Fayetteville
4:28.88
1
2
Shiohira, Jacob
Bentonville
4:30.61
1
3
O'Mara, Colin
Catholic For Boy
4:33.72
1
4
Williams, Grant
Lake Hamilton
4:33.81
1
5
Foltz, Scott
Cabot
4:36.34
1
6
Berry, Vann
Little Rock Chri
4:36.66
1
7
Davis, Dalton
Bentonville
4:37.00
1
8
Duvall, Jesse
Russellville
4:38.10
1
9
Vaughan, Casey
Cabot
4:43.45
1
10
Pryor, Adams
Catholic For Boy
4:44.85
1
11
Lambert, William
Catholic For Boy
4:47.90
1
12
Freeman, Jon
Greene County Te
4:48.75
1
13
Purtle, Tyler
Bryant
4:49.38
1
14
Byrd, Daley
Mountain Home
4:50.80
1
15
Harrell, Reed
Cabot
4:50.81
1
16
Dey, Parker
Bentonville
4:51.16
1
17
Fiser, Ben
Little Rock Chri
4:52.03
1
18
Thomas, Seb
Fayetteville
4:53.22
1
19
Goff, Ethan
Vilonia
4:53.66
1
20
Kruse, Josh
Mountain Home
4:54.28
1
21
Andrade, Cesar
Springdale
4:54.32
1
22
Glover, Tim
Van Buren
4:54.50
1
23
Sandivol, Chris
Har-Ber
4:55.75
1
24
Hays, Austin
Fayetteville
4:55.78
1
25
Smith, Ian
Rogers
4:56.28
1
26
Bryant, Taylor
Rogers
4:57.50
1
27
Farnam, Cain
Lake Hamilton
4:57.52
1
28
Rhodes, Mason
Russellville
4:57.65
1
29
Raibley, Rhett
Searcy
4:58.06
1
30
Wilson, Connor
Bryant
4:58.49
1
31
Moffett, Sam
Alma
4:58.81
1
32
Hampton, Clifton
Bryant
4:59.72
1
33
Bowling, Jacob
Vilonia
4:59.85
1
34
Watson, Deonte
Parkview Arts-Sc
5:01.85
1
35
Brosky, Mathew
Vilonia
5:02.22
1
36
Slayton, Cole
Lakeside-Hot Spr
5:02.86
1
37
Goodrich, William
Little Rock Chri
5:04.29
1
38
Curtis, Mitchell
Mountain Home
5:05.64
1
39
Eddings, Tyler
Hot Springs
5:05.91
1
40
Walker, Joey
Alma
5:07.38
1
41
Elder, Brandon
Rogers
5:08.46
1
42
Hollister, Tanner
Greene County Te
5:08.70
1
43
Batura, James
Alma
5:08.76
1
44
Vega, Alejandro
Springdale
5:10.96
1
45
Davis, Cody
Hot Springs
5:11.92
1
46
Gilker, Harrison
Fort Smith South
5:12.87
1
47
Barnett Jr., Roosevelt
J A Fair
5:13.89
1
48
Capehart, Christian
Siloam Springs
5:14.76
1
49
West, Christopher
Fort Smith North
5:15.45
1
50
Rickard, Cole
Fort Smith South
5:16.13
1
51
Wilson, Bryan
Conway
5:16.46
1
52
Henson, Clarke
Van Buren
5:16.85
1
53
Gentry, Garrett
Fort Smith South
5:20.34
1
54
Garrett, Chance
Conway
5:20.51
1
55
Vrana, Parker
Benton
5:20.57
1
56
Garrison, Sam
Heritage
5:22.71
1
57
Reese, Morgan
Benton
5:25.45
1
58
Manion, Sam
Conway
5:26.60
1
59
McCullough, Craig
Parkview Arts-Sc
5:27.01
1
60
Steiner, Alex
Heritage
5:27.46
1
61
King, Austin
Van Buren
5:30.85
1
62
Mahan, Matthew
Greenwood
5:36.65
1
63
Mahan, Joseph
Greenwood
5:36.92
1
64
Follett, Eddie
Searcy
5:42.14
1
65
Frias, Eduardo
Siloam Springs
5:43.98
1
66
Epperson, Garrett
Benton
5:44.63
1
67
Thompson, Keith
Little Rock Cent
5:48.50
1
68
Moore, Christopher
Parkview Arts-Sc
5:50.60
1
69
Morrow, Ryan
Hot Springs
5:54.69
1
70
Anderson, Brandon
Beebe
6:05.87
1
71
Pighee, Justin
Little Rock Cent
6:06.76
1
72
Hurt, James
Beebe
6:27.95
1
73
Hall, Nicholas
Beebe
6:39.97
1
--
Hughes, Nick
Greenwood
DNF
1
Mens 1600m A-4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Heymsfield, Christian
Elkins
4:30.78
1
2
Shelton, Carter
Valley View
4:41.85
1
3
Sanders, Jake
Heber Springs
4:41.85
1
4
Witt, Carter
Dardanelle
4:43.37
1
5
Moreno, Daniel
Nashville
4:44.41
1
6
Evans, Daniel
Shiloh Christian
4:47.16
1
7
Elliott, Tanner
Trinity Christia
4:47.31
1
8
Ballard, Brock
Heber Springs
4:47.56
1
9
Fox, Cody
De Witt
4:47.84
1
10
Martinez, Diego
De Queen
4:53.08
1
11
Brown, Morgan
Trinity Christia
4:53.48
1
12
Bryant, Colby
Gentry Public
4:56.93
1
13
turner, wesley
Yellville-Summit
5:00.63
1
14
Mejia, Eric
De Queen
5:01.80
1
15
Mosso, Jonathan
De Queen
5:09.88
1
16
Hohnerlein, Roland
Elkins
5:13.00
1
17
Andres, Nathan
Eureka Springs
5:14.18
1
18
Jones, Jared
Nashville
5:14.37
1
19
Browne, Tyler
Haas Hall
5:14.80
1
20
Her, Sou
Waldron
5:17.54
1
21
Huff, Cody
Genoa Central
5:22.63
1
22
Webb, Tyler
Melbourne
5:25.34
1
23
Norton, Nick
Star City
5:29.54
1
24
Hawkins, Justin
Star City
5:30.31
1
25
Calhoun, Justin
Star City
5:30.31
1
26
Ellis, Alex
Gentry Public
5:31.10
1
27
Combs, Will
Jessieville
5:33.46
1
28
Dowdle, Wil
Melbourne
5:35.75
1
29
Stafford, Ron
Magazine
5:37.74
1
30
Moua, Sonny
Magazine
5:39.18
1
31
Punzel, Derek
Greenland
5:40.21
1
32
Taylor, Michael
Shiloh Christian
5:41.04
1
33
Maxell, Jimmy
Waldron
5:42.26
1
34
Homer, Tyler
Gravette
5:44.63
1
35
Williams, Justin
Clarendon
5:45.57
1
36
Dement, James
Paris
5:46.48
1
37
Hockenberry, Ryan
Gentry Public
5:48.70
1
38
Leavey, Patrick
Subiaco Academy-
5:51.21
1
39
Frerking, Jeff
Prairie Grove
5:53.74
1
40
Parrish, Ben
Greenland
5:57.82
1
41
Harkness, Logan
Waldron
5:58.46
1
42
Hause, Cody
Greenland
5:59.63
1
43
Wingo, Zach
Green Forest
6:07.45
1
--
Benfer, Hugh
Dardanelle
DNF
1
--
Gaspard, Jesse
Dardanelle
DNF
1
--
Brown, Zach
Sloan-Hendrix
DNF
1
--
Richardson, Conor
Trinity Christia
DNF
1
--
Morrow, Chris
Shiloh Christian
DNF
1
--
Goodnight, Ben
Elkins
DNF
1
--
Riester, Sam
Gravette
DNF
1
--
Schiele, John
Clarendon
DNF
1
--
Topfstedt, William
Green Forest
DNF
1
--
Maravillas, Martin
Green Forest
DNF
1
--
Gonzalez, Frank
Caddo Hills
DNF
1
--
Jones, Tyler
Booneville
DNF
1
--
Smith, Ethan
Caddo Hills
DNF
1
--
Castillo, Miguel
Caddo Hills
DNF
1
--
Cockrell, Hunter
Oak Grove
DNF
1
--
Hines, Tevonshe
Oak Grove
DNF
1
--
Herrera, Oscar
Nashville
DNF
1
--
Cunningham, Chris
Paris
DNF
1
--
Dement, Mark
Paris
DNF
1
--
McDaniel, Andrew
Jessieville
DNF
1
--
McKellar, Aaron
Heber Springs
DNF
1
--
Young, Lance
Magazine
DNF
1
--
Dewey, Canyon
Lavaca
DNF
1
Mens 3200m 5A-7A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Melnyk, Jerry
Little Rock Cent
9:44.32
1
2
Aenchbacher, Will
Bentonville
9:53.40
1
3
Shiohira, Jacob
Bentonville
9:54.71
1
4
Andrade, Dino
Har-Ber
10:01.86
1
5
Carranza, Isai
Heritage
10:03.77
1
6
Swain, Aidan
Fayetteville
10:08.09
1
7
Knight, Elijah
Russellville
10:10.87
1
8
Davis, Dalton
Bentonville
10:11.66
1
9
Williams, Grant
Lake Hamilton
10:18.20
1
10
Foltz, Scott
Cabot
10:19.96
1
11
Roth, Bryce
Heritage
10:21.70
1
12
Taylor, Brendan
Catholic For Boy
10:22.23
1
13
Simpson, Andrew
Rogers
10:23.07
1
14
Davis, Cody
Hot Springs
10:53.93
1
15
Perez, Enrique
Springdale
10:57.13
1
16
Frias, Eduardo
Siloam Springs
11:09.45
1
17
Wilson, Bryan
Conway
11:18.25
1
18
Capehart, Christian
Siloam Springs
11:20.97
1
19
Ibarra, Julio
Van Buren
11:21.83
1
20
Jacobson, David
Russellville
11:22.29
1
21
Gosch, Austin
Greenwood
11:35.90
1
22
Manion, Sam
Conway
11:52.73
1
23
Sullivan, Lee
Cabot
8:11:57.76
1
24
Torres, Paul
Rogers
8:12:10.80
1
25
Eddings, Tyler
Hot Springs
8:12:11.39
1
26
McClendon, Byron
Fayetteville
8:12:12.32
1
27
Garcia, Steven
Fort Smith North
8:12:13.41
1
28
Rail, Zachary
Vilonia
8:12:16.23
1
29
Edwards, Justin
Greene County Te
8:12:20.84
1
30
Goodrich, William
Little Rock Chri
8:12:21.06
1
31
Sandivol, Chris
Har-Ber
8:12:25.29
1
32
Farnam, Cain
Lake Hamilton
8:12:33.90
1
33
Mauldin, Will
Alma
8:12:37.43
1
34
Brosky, Mathew
Vilonia
8:12:38.45
1
35
Curtis, Mitchell
Mountain Home
8:12:39.58
1
36
Greene, Connor
Catholic For Boy
8:12:43.54
1
36
Perea, Erick
Rogers
8:12:43.54
1
38
Brown, Sebastian
Greene County Te
8:12:47.29
1
39
Adami, Spencer
Bryant
8:12:54.98
1
40
Bearden, Thomas
Lake Hamilton
8:12:57.81
1
41
Wen, Dru
Bryant
8:13:07.16
1
--
Murray, Woodrow
Heritage
DNF
1
--
Andrade, Cesar
Springdale
DNF
1
--
Bowling, Jacob
Vilonia
DNF
1
--
Volavong, Sean
Van Buren
DNF
1
--
Glover, Tim
Van Buren
DNF
1
--
Anderson, Brandon
Beebe
DNF
1
--
Hurt, James
Beebe
DNF
1
--
Terry, Caleb
Benton
DNF
1
--
Hall, Nicholas
Beebe
DNF
1
--
Harrell, Reed
Cabot
DNF
1
--
Fulenwider, Taylor
Alma
DNF
1
--
Farrell, Will
Fort Smith North
DNF
1
--
Byrd, Daley
Mountain Home
DNF
1
--
Fiser, Ben
Little Rock Chri
DNF
1
--
Duvall, Jesse
Russellville
DNF
1
--
Bailey, Jarvis
Mountain Home
DNF
1
--
Hays, Austin
Fayetteville
DNF
1
--
DeWitt, Austin
Little Rock Chri
DNF
1
--
Epperson, Garrett
Benton
DQ
1
Mens 3200m A-4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Heymsfield, Christian
Elkins
9:51.89
1
2
Witt, Carter
Dardanelle
10:16.89
1
3
Evans, Daniel
Shiloh Christian
10:25.36
1
4
Bohot, Brandon
Greenland
10:28.39
1
5
Moreno, Daniel
Nashville
10:29.17
1
6
Maravillas, Martin
Green Forest
10:30.05
1
7
Powell, Andrew
Heber Springs
10:36.71
1
8
Elliott, Tanner
Trinity Christia
10:43.83
1
9
Weeks, Tanner
Greenland
10:44.98
1
10
Wiebe, Alex
Gentry Public
10:59.36
1
11
Richardson, Conor
Trinity Christia
11:32.71
1
12
Webb, Tyler
Melbourne
11:47.00
1
13
Lee, Cody
Gentry Public
11:58.90
1
14
Crow, Matthew
Ashdown
12:03.31
1
15
Stafford, Ron
Magazine
12:17.87
1
16
Moua, Sonny
Magazine
12:27.18
1
17
Dowdle, Wil
Melbourne
12:33.40
1
18
Riddle, Kenneth
Magazine
12:47.17
1
19
Martin, Alex
Waldron
12:53.07
1
20
Estrada, Thomas
Waldron
13:11.53
1
--
Jones, Jared
Nashville
DNF
1
--
Dement, James
Paris
DNF
1
--
Dement, Mark
Paris
DNF
1
--
Worsley, Jacob
Union Christian
DNF
1
--
Weeks, James
Star City
DNF
1
--
turner, wesley
Yellville-Summit
DNF
1
--
Her, Sou
Waldron
DNF
1
--
Taylor, Michael
Shiloh Christian
DNF
1
--
Buchanan, David
Paris
DNF
1
--
Hawkins, Justin
Star City
DNF
1
--
Calhoun, Justin
Star City
DNF
1
--
Mosso, Johnny
De Queen
DNF
1
--
Hankins, Cameron
De Queen
DNF
1
--
Finney, Thomas
Clarendon
DNF
1
--
Fox, Cody
De Witt
DNF
1
--
Gomez, David
De Queen
DNF
1
--
Hernandez, Aaron
Caddo Hills
DNF
1
--
Kruse, Seth
Ashdown
DNF
1
--
Castillo, Miguel
Caddo Hills
DNF
1
--
Bobo, Charles
Caddo Hills
DNF
1
--
Vereecke, Chris
Lavaca
DNF
1
--
Redding, Devin
Heber Springs
DNF
1
--
Herrera, Oscar
Nashville
DNF
1
--
Dewey, Canyon
Lavaca
DNF
1
--
Steel, Kevin
Gentry Public
DNF
1
--
East, Scott
Elkins
DNF
1
--
McArthur, Zach
Heber Springs
DNF
1
--
Riester, Sam
Gravette
DNF
1
Mens 60m Hurdles 5A-7A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Anderson, Bobby
Russellville
08.59
nwi
5
2
Culp, Bradly
Fayetteville
08.66
nwi
6
3
Burgess, Jimmal
Conway
08.72
nwi
6
4
Credit, Jerrell
Conway
08.73
nwi
6
5
Cotton, Houston
Vilonia
08.76
nwi
6
6
Gonzalez, Jorge
Fayetteville
08.78
nwi
6
7
Perry, Casey
Fayetteville
08.82
nwi
6
8
Dulle, Garrett
Bentonville
09.06
nwi
5
9
Stewart, Joseph
White Hall
09.16
nwi
6
9
Young, Brenden
Bryant
09.16
nwi
4
11
Passen, Cody
Alma
09.21
nwi
4
12
Arnold, Tim
Bentonville
09.21
nwi
5
13
Wellman, Aaron
Har-Ber
09.21
nwi
5
14
Pearson, Tim
Alma
09.22
nwi
5
15
Barnes, Hollen
Mills Univ Studi
09.29
nwi
6
16
Sullivan, Spencer
Bryant
09.40
nwi
3
17
Rudisell, Tucker
Lakeside-Hot Spr
09.58
nwi
5
18
Rowland, Tres
Alma
09.68
nwi
4
19
Cox, Taylor
Cabot
09.68
nwi
3
20
Limon, Gabe
Russellville
09.75
nwi
4
21
Turner, Jerry
Fort Smith North
09.81
nwi
1
22
Patrick, Jordan
Bentonville
09.82
nwi
4
23
Shaw, Austin
Heritage
09.83
nwi
4
24
Hernandez, Oscar
Fort Smith South
09.89
nwi
5
25
McKay, Tate
Catholic For Boy
09.92
nwi
3
26
Spence, Mason
Siloam Springs
10.00
nwi
1
27
Burrell, Hogan
Heritage
10.03
nwi
2
28
Fortson, Charles
Greenwood
10.04
nwi
3
29
Byrne, Timothy
Catholic For Boy
10.32
nwi
5
30
Pearson, Tremaine
Mills Univ Studi
10.36
nwi
4
31
Schelle, Hunter
Bryant
10.43
nwi
3
32
McMillian, Charles
Hot Springs
10.53
nwi
2
33
Herring, Jordan
Siloam Springs
10.56
nwi
3
34
Gross, Josh
Rogers
10.56
nwi
2
35
Byrd, Chase
Hot Springs
10.71
nwi
1
36
Harpole, Tanner
Heritage
10.71
nwi
4
37
White, Bailey
Hot Springs
10.88
nwi
2
38
Combs, Cameron
Benton
10.97
nwi
1
39
Cottrell, Alex
Parkview Arts-Sc
11.04
nwi
2
40
Burns, Marcus
Beebe
11.18
nwi
2
41
Prowell, Zach
Rogers
11.21
nwi
1
42
Cook, Zach
Beebe
11.71
nwi
2
43
Jones, Rodney
Little Rock Cent
14.03
nwi
3
Mens 60m Hurdles A-4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ligon, Clint
Heber Springs
08.51
nwi
7
2
Coulter, Deangelo
Nashville
08.70
nwi
7
3
Gardner, Lavonta
Star City
08.94
nwi
7
4
Threadgill, Cameron
De Queen
09.25
nwi
7
5
Reed, Damar
Star City
09.43
nwi
7
6
Comello, Michael
Booneville
09.80
nwi
1
7
Lafarga, Alex
Green Forest
09.96
nwi
5
8
Weaver, Jacob
Jessieville
09.99
nwi
5
9
Moua, Charlie
Magazine
10.02
nwi
7
10
Lo, Rodney
Paris
10.03
nwi
2
10
Hubbard, Raylon
Ashdown
10.03
nwi
6
12
Dugan, Michael
Dardanelle
10.04
nwi
1
13
Watson, Clayton
Green Forest
10.06
nwi
4
14
Lowrey, Blake
De Queen
10.08
nwi
3
15
Williamson, Tomas
De Queen
10.09
nwi
6
16
McCullough, T.J.
Booneville
10.10
nwi
7
17
Lofton, Cameron
Nashville
10.14
nwi
6
18
Wilhite, Ryan
Paris
10.18
nwi
6
19
Alvarado, Marcus
Melbourne
10.24
nwi
5
20
Young, Michael
Gravette
10.35
nwi
4
21
Taylor, Hunter
Booneville
10.37
nwi
3
22
Johnson, Luke
Prairie Grove
10.40
nwi
5
23
Shamrock, Brandon
Nashville
10.50
nwi
6
24
Denton, Kristian
Prairie Grove
10.53
nwi
2
25
Sims, Levi
Paris
10.62
nwi
5
26
Cornwell, C
Magazine
10.62
nwi
2
27
Garcia, Jorge
Heber Springs
10.70
nwi
4
28
Gonzalez, Frank
Caddo Hills
10.71
nwi
5
29
Pennington, Luke
Southside (Bates
10.76
nwi
4
30
Collums, Garrett
Southside (Bates
10.77
nwi
4
31
Wilson, Cody
Yellville-Summit
10.82
nwi
3
32
Johnson, John
Magazine
10.85
nwi
5
33
Betts, Caleb
Clarendon
10.89
nwi
3
34
Webb, Vincent
Ashdown
10.91
nwi
6
35
Churchwell, Daniel
Jessieville
10.98
nwi
5
36
Falconer, Allen
Waldron
10.99
nwi
6
37
Donaldson, Chance
Heber Springs
11.19
nwi
4
38
Martin, Leo
Gentry Public
11.25
nwi
4
39
Hamilton, Shaquille
Ashdown
11.46
nwi
2
40
Nixon, Lane
Gentry Public
11.52
nwi
4
41
Vanalsburg, Daniel
Jessieville
11.62
nwi
3
42
Watson, Cody
Gentry Public
11.83
nwi
2
43
Stewart, Tyler
Clarendon
11.84
nwi
7
44
Phillips, James
Melbourne
12.11
nwi
1
45
Roberson, Riley
Southside (Bates
12.18
nwi
3
46
Vent, Courtland
Clarendon
12.63
nwi
2
Mens 4x400m Relay 5A-7A
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Smithpet
,
Haney
,
Haynie
,
Smith
Bentonville
3:30.45
5
2
Watson
,
Rowland
,
Harden
,
Nathanie
Parkview Arts-Sc
3:31.59
5
3
Brewer
,
Maness
,
Pearson
,
Wilbanks
Alma
3:32.18
4
4
Davis
,
Grate
,
Jordan
,
Knight
Russellville
3:32.29
4
5
Alven
,
Nance
,
Stewart
,
Cox
Conway
3:33.13
5
6
Boyd
,
Whitney
,
Varady
,
Swain
Fayetteville
3:33.85
5
7
Smith
,
Miller
,
Lamers
,
Martin
Rogers
3:35.26
2
8
Henson
,
Dogan
,
Winn
,
Smith
Bryant
3:39.01
3
9
Lanius
,
Henry
,
Hoggard
,
Carroll
Cabot
3:39.11
4
10
Andrade
,
Hanson
,
Feathers
,
Wellman
Har-Ber
3:39.91
3
11
Miller
,
Rogers
,
Burrell
,
Hamidull
Heritage
3:40.48
3
12
Smith
,
Shirley
,
Rios
,
Werst
Lake Hamilton
3:41.52
2
13
Connor
,
Gibbons
,
Rice
,
Shores
Van Buren
3:46.12
3
14
Riley
,
Carey
,
Foote
,
Reese
Benton
3:46.77
4
15
Dupio
,
Smith
,
Plante
,
Diaz
Beebe
3:48.71
3
16
Nelson
,
Escalant
,
Fortson
,
Carter
Greenwood
3:50.23
1
17
Ashford
,
Anderson
,
Jones
,
Russell
Little Rock Cent
3:51.69
3
18
Wright
,
Nelson
,
Baldwin
,
Bradley
J A Fair
4:00.32
2
19
Walker
,
Elders
,
McCain
,
Sirios-H
Mountain Home
4:00.82
1
20
Martinez
,
Hernande
,
Cordova
,
Vargas
Springdale
4:08.29
2
--
McMillia
,
Holder
,
Guinn
,
Payton
Hot Springs
DQ
4
--
Barnes
,
Pugh
,
Broome
,
Bullard
Mills Univ Studi
DQ
5
Mens 4x400m Relay A-4A
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Hood
,
Schmidt
,
Bly
,
Peterson
Heber Springs
3:35.72
4
2
Plunkett
,
Shimer
,
King
,
Munson
Shiloh Christian
3:41.17
3
3
Burks
,
Natzke
,
Weaver
,
Cockman
Jessieville
3:42.57
3
4
Stephens
,
Williams
,
Threadgi
,
Williams
De Queen
3:47.26
4
5
Carter
,
Craig
,
Witt
,
Steen
Dardanelle
3:48.60
1
6
Adams
,
Hawkins
,
McCullou
,
Thompson
Booneville
3:51.31
1
7
Jimenez
,
Anderson
,
Perez
,
Lafarga
Green Forest
3:51.59
2
8
Lofton
,
Kennedy
,
Snell
,
Shamrock
Nashville
3:53.02
4
9
Parish
,
Bryant
,
Ramsey
,
Cousins
Gentry Public
3:55.78
2
10
Cooper
,
Alvarado
,
Goodman
,
McLaughl
Melbourne
3:57.09
1
11
Jarrett
,
Wilson
,
Story
,
Ledesma
Pocahontas
3:57.10
3
12
Breed
,
Drewry
,
Winterbe
,
Chanoine
Subiaco Academy-
3:57.95
1
13
Moeller
,
Sims
,
Hurley
,
Dishongh
Paris
3:58.33
3
14
Carpente
,
Dvorak
,
Laird
,
Trozzie
Waldron
4:00.16
4
15
Glennon
,
Christia
,
Hubbard
,
Webb
Ashdown
4:09.67
4
16
Edgin
,
Stewart
,
Vent
,
Betts
Clarendon
4:17.39
1
Mens 4x800m Relay 5A-7A
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Duvall
,
Jordan
,
Knight
,
Shirley
Russellville
8:18.37
1
2
Haynie
,
McMillon
,
Ramos
,
Quinn
Bentonville
8:22.24
1
3
Swain
,
Whitney
,
Hays
,
Simpson
Fayetteville
8:23.65
1
4
Andrade
,
Hanson
,
Sandivol
,
Fawcett
Har-Ber
8:25.02
1
5
Carranza
,
Hamidull
,
Roth
,
Miller
Heritage
8:32.65
1
6
Parker
,
DeLaPaz
,
Lair
,
Simpson
Cabot
8:35.54
1
7
Batura
,
Maness
,
Mauldin
,
Montoya
Alma
8:39.05
1
8
Holderba
,
Kinzer
,
Shone
,
Simpson
Rogers
8:39.58
1
9
Hampton
,
Winn
,
Middleto
,
Purtle
Bryant
8:40.25
1
10
Fiser
,
DeWitt
,
Goodrich
,
Berry
Little Rock Chri
8:40.31
1
11
Farnam
,
Johnston
,
Thompson
,
Werst
Lake Hamilton
8:49.03
1
12
Diaz
,
Dupio
,
Smith
,
Plante
Beebe
8:58.04
1
13
Raibley
,
Elander
,
Windley
,
Nicholso
Searcy
8:59.19
1
14
Greening
,
Frias
,
Capehart
,
Herring
Siloam Springs
8:59.76
1
15
Moss
,
Brown
,
Holliste
,
Freeman
Greene County Te
9:00.22
1
16
Emerson
,
Deramus
,
Browning
,
Gilker
Fort Smith South
9:01.22
1
17
Andrade
,
Quiroz
,
Perez
,
Galindo
Springdale
9:01.95
1
18
Davis
,
Lambert
,
Payton
,
Eddings
Hot Springs
9:10.11
1
19
Andrews
,
Garcia
,
West
,
Brannan
Fort Smith North
9:20.09
1
20
Payne
,
Russell
,
Moultrie
,
Johnson
Little Rock Cent
9:23.50
1
21
Alexnade
,
Holister
,
Kruse
,
Ritcheso
Mountain Home
9:27.96
1
22
Garrett
,
Tufu
,
Thompson
,
Reid
Conway
9:36.27
1
23
Epperson
,
Porter
,
Reese
,
Terry
Benton
9:38.81
1
24
Watson
,
McCullou
,
Carter
,
Moore
Parkview Arts-Sc
10:12.21
1
--
Tuner
,
Ballard
,
Price
,
Hamm
El Dorado
DNF
1
Mens 4x800m Relay A-4A
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Schmidt
,
Sanders
,
Ballard
,
Leonard
Heber Springs
8:41.12
1
2
Moreno
,
Steele
,
Perez
,
Sepulved
Nashville
8:49.98
1
3
Natzke
,
Weaver
,
Ivers
,
Burks
Jessieville
8:52.87
1
4
Martinez
,
Mejia
,
Martinez
,
Martinez
De Queen
8:53.50
1
5
Bohot
,
Campos
,
Talley
,
Weeks
Greenland
8:56.41
1
6
Wiebe
,
Bryant
,
Ramsey
,
Hernande
Gentry Public
9:01.43
1
7
East
,
Hohnerle
,
Goodnigh
,
Heymsfie
Elkins
9:01.59
1
8
Calhoun
,
House
,
Norton
,
Hawkins
Star City
9:19.30
1
9
Sims
,
Schneide
,
Dishongh
,
Dement
Paris
9:20.48
1
10
Carpente
,
Her
,
Laird
,
Trozzie
Waldron
9:22.08
1
11
Watson
,
Payne
,
Maravill
,
Lafarga
Green Forest
9:34.39
1
12
Webb
,
Goodman
,
Dowdle
,
Phillips
Melbourne
9:37.82
1
13
Caranza
,
Cotton
,
Wear
,
Gaspard
Dardanelle
9:40.67
1
14
Faulkner
,
Moua
,
Stafford
,
Vasquez
Magazine
9:41.05
1
15
Crumpton
,
Brown
,
Huntze
,
Richards
Trinity Christia
9:42.08
1
16
Ussery
,
Penningt
,
Baker
,
Oswald
Southside (Bee B
9:48.40
1
17
Denton
,
Hunter
,
Milmon
,
Lopez
Prairie Grove
10:11.18
1
18
Crow
,
Newton
,
Walden
,
Andrews
Ashdown
10:11.72
1
19
Goff
,
Slavey
,
Thompson
,
Saldana
Booneville
10:25.80
1
20
Vent
,
Stewart
,
Stewart
,
Finney
Clarendon
13:25.52
1
Mens Shot Put 5A-7A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Price, David
Fort Smith South
52-08.25
(16.06m)
1
2
Moreton, Austin
Fort Smith South
49-02.50
(15.00m)
1
3
Martin, Trey
Lake Hamilton
48-02.50
(14.69m)
1
4
McDonald, Jacob
Rogers
48-02.25
(14.69m)
1
5
Collins, Ricky
Russellville
47-05.00
(14.45m)
1
6
Guffin, Mark
Little Rock Chri
47-04.50
(14.44m)
1
7
Tran, Thomas
Heritage
47-03.25
(14.41m)
1
8
Tipton, Tyler
Fayetteville
46-08.50
(14.24m)
1
9
Gilbertson, Tyler
Cabot
46-06.50
(14.19m)
1
10
Rogers, Marquis
Conway
45-04.00
(13.82m)
1
11
Garret, Deonte
El Dorado
43-08.50
(13.32m)
1
12
Hurst, Brad
Alma
43-05.50
(13.25m)
1
--
Maryman, Andre
Mills Univ Studi
ND
(--)
1
--
Harris, Jonathan
Parkview Arts-Sc
ND
(--)
1
--
Delassantos, Gavin
Lake Hamilton
ND
(--)
1
--
Ashworth, Darrell
Mountain Home
ND
(--)
1
--
Reed, Dalton
Mountain Home
ND
(--)
1
--
Smith, Davy
Bentonville
ND
(--)
1
--
Henson, Micheal
Parkview Arts-Sc
ND
(--)
1
--
Haven, Matt
Bentonville
ND
(--)
1
--
Stewart, Jasper
Parkview Arts-Sc
ND
(--)
1
--
Tucker, Ian
Bentonville
ND
(--)
1
--
rose, justin
Sheridan
ND
(--)
1
--
Ketcher, Daryn
Siloam Springs
ND
(--)
1
--
Troub, Michael
Russellville
ND
(--)
1
--
Stafford, Troy
Van Buren
ND
(--)
1
--
Cook, Nate
Van Buren
ND
(--)
1
--
Crouse, Blaine
Siloam Springs
ND
(--)
1
--
Barrett, Wesley
Rogers
ND
(--)
1
--
Gregory, Dakota
Rogers
ND
(--)
1
--
Henderson, Dawson
Mountain Home
ND
(--)
1
--
Phelps, Tyler
Van Buren
ND
(--)
1
--
Ruiz, Brandon
Russellville
ND
(--)
1
--
Aldama, Jacob
Heritage
ND
(--)
1
--
Brantley, Kenyon
Crossett
ND
(--)
1
--
Miller, Ricky
El Dorado
ND
(--)
1
--
Credit, Jerrell
Conway
ND
(--)
1
--
Sims, Kyle
Crossett
ND
(--)
1
--
Williams, Jason
J A Fair
ND
(--)
1
--
Davis, Ray
Fayetteville
ND
(--)
1
--
Northington, Brent
Fort Smith South
ND
(--)
1
--
Dismuke, Karon
Bryant
ND
(--)
1
--
Webb, Sederick
Bryant
ND
(--)
1
--
Croff, Mac
Alma
ND
(--)
1
--
Thornberry, Rocky
Bryant
ND
(--)
1
--
Keck, Tyler
Cabot
ND
(--)
1
--
Robinson, Eric
Conway
ND
(--)
1
--
Henry, Aaron
Cabot
ND
(--)
1
--
Loudermilk, Antonio
Hot Springs
ND
(--)
1
--
Person, Tyrece
Hot Springs
ND
(--)
1
--
Harrison, Byron
Har-Ber
ND
(--)
1
--
Sanders, Jarred
Har-Ber
ND
(--)
1
--
Simmons, Dalvin
Little Rock Cent
ND
(--)
1
--
Smith, Corbin
Little Rock Cent
ND
(--)
1
--
Hamilton, Odell
Hot Springs
ND
(--)
1
--
Gamez, Julio
Benton
ND
(--)
1
--
Fitchue, Reece
Fayetteville
ND
(--)
1
--
Gamez, Jesus
Benton
ND
(--)
1
--
Jones, Christian
Greenwood
ND
(--)
1
--
Gassman, Cole
Greenwood
ND
(--)
1
--
Womack, JR
Greenwood
ND
(--)
1
Mens Shot Put A-4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Morrow, Jared
Nashville
50-06.75
(15.41m)
1
2
Mallett, Stockton
Yellville-Summit
45-05.75
(13.86m)
1
3
Helloms, Corey
Star City
45-02.25
(13.77m)
1
4
Whitmore, Jalen
Nashville
45-02.00
(13.77m)
1
5
Lee, Rashon
Nashville
44-11.25
(13.70m)
1
6
Jones, Chris
De Queen
44-08.75
(13.63m)
1
7
Sanders, Nayland
Ashdown
42-08.75
(13.02m)
1
8
Henderson, Danny
De Queen
41-11.75
(12.80m)
1
9
Taylor, Javarous
Ashdown
41-09.25
(12.73m)
1
10
Hills, Nate
Heber Springs
40-04.25
(12.30m)
1
--
Cooper, Jeremy
Paris
ND
(--)
1
--
Marriott, Drew
Pocahontas
ND
(--)
1
--
Dishongh, Casey
Paris
ND
(--)
1
--
Marrone, brandon
Pocahontas
ND
(--)
1
--
Hurley, Kyeron
Paris
ND
(--)
1
--
Cox, Matt
Melbourne
ND
(--)
1
--
Masson, CJ
Melbourne
ND
(--)
1
--
Burns, John
Melbourne
ND
(--)
1
--
Gibbs, Monte
Oak Grove
ND
(--)
1
--
Kelly, James
Oak Grove
ND
(--)
1
--
Sims, Devin
Waldron
ND
(--)
1
--
Ison, Bobby
Waldron
ND
(--)
1
--
Lawson, Tristan
Star City
ND
(--)
1
--
Brown, Colton
Trinity Christia
ND
(--)
1
--
Ayala, Fernando
Dardanelle
ND
(--)
1
--
Nunley, Josh
Haas Hall
ND
(--)
1
--
Wilcox, Claude
Waldron
ND
(--)
1
--
Sugg, Drew
Prairie Grove
ND
(--)
1
--
Ussery, Austin
Southside (Bates
ND
(--)
1
--
Lacey, Jacob
Prairie Grove
ND
(--)
1
--
Crider, Cole
Southside (Bates
ND
(--)
1
--
Jackson, keondra
Star City
ND
(--)
1
--
Payne, Drew
Southside (Bates
ND
(--)
1
--
Alvarado, Isaac
De Queen
ND
(--)
1
--
Boyd, Noah
Elkins
ND
(--)
1
--
Moody, Nathan
Clarendon
ND
(--)
1
--
Tyler, Scot
Clarendon
ND
(--)
1
--
Lamm, Tyler
Elkins
ND
(--)
1
--
Collimorgan, Jason
Genoa Central
ND
(--)
1
--
Hamm, Austin
Elkins
ND
(--)
1
--
Gray, Dalton
Booneville
ND
(--)
1
--
Meeks, James
Caddo Hills
ND
(--)
1
--
Medina, Oscar
Ashdown
ND
(--)
1
--
Adams, Zane
Booneville
ND
(--)
1
--
Bobo, Charles
Caddo Hills
ND
(--)
1
--
Harris, Zantrell
Clarendon
ND
(--)
1
--
Whisenhunt, James
Caddo Hills
ND
(--)
1
--
Williams, Jared
Jessieville
ND
(--)
1
--
Williams, Jacob
Jessieville
ND
(--)
1
--
Hammons, Jason
Heber Springs
ND
(--)
1
--
Rasmussen, Zach
Heber Springs
ND
(--)
1
--
Roark, Andrew
Magazine
ND
(--)
1
--
Johnson, John
Magazine
ND
(--)
1
--
Moua, Bobby
Magazine
ND
(--)
1
--
Cousins, Jerod
Gentry Public
ND
(--)
1
--
Ewing, Dalton
Green Forest
ND
(--)
1
--
Nelson, Alec
Gentry Public
ND
(--)
1
--
Prusse, Bryer
Gentry Public
ND
(--)
1
--
Raglin, Treven
Green Forest
ND
(--)
1
--
Lee, Kellin
Greenland
ND
(--)
1
--
Beck, Mario
Green Forest
ND
(--)
1
Mens High Jump 5A-7A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Blossom, Damian
Siloam Springs
6-04.00
(1.93m)
1
2
Short, Travis
Bentonville
6-00.00
(1.83m)
1
3
Culp, Bradly
Fayetteville
6-00.00
(1.83m)
1
10
Schultz, Keith
Alma
5-10.00
(1.78m)
1
10
Jones, Deion
Heritage
5-10.00
(1.78m)
1
10
Griffin, Austin
Fort Smith South
5-10.00
(1.78m)
1
4
Whitney, Tevin
Fayetteville
5-10.00
(1.78m)
1
5
Breshears, Drake
Rogers
5-10.00
(1.78m)
1
5
Burgess, Jimmal
Conway
5-10.00
(1.78m)
1
7
Carpenter, Elijah
Russellville
5-10.00
(1.78m)
1
7
Brown, Sandy
El Dorado
5-10.00
(1.78m)
1
9
Edwards, Lucas
Vilonia
5-10.00
(1.78m)
1
13
Brady, Conner
Bentonville
5-08.00
(1.73m)
1
13
Blevins, Malik
Lake Hamilton
5-08.00
(1.73m)
1
13
Shores, Victor
Van Buren
5-08.00
(1.73m)
1
13
Franklin, Devante
Lake Hamilton
5-08.00
(1.73m)
1
13
Rone, Edwin
Fort Smith North
5-08.00
(1.73m)
1
13
Nelson, Mar'Kevius
Bryant
5-08.00
(1.73m)
1
13
Johnson, Forrest
Heritage
5-08.00
(1.73m)
1
13
Porter, Rashaud
Benton
5-08.00
(1.73m)
1
13
Pinter, Andrew
Fayetteville
5-08.00
(1.73m)
1
--
Smith, Caleb
Rogers
NH
(--)
1
--
Johnson, Sam
Lakeside-Hot Spr
NH
(--)
1
--
Franklin, Jaquille
Van Buren
NH
(--)
1
--
Wetzel, Jacob
Siloam Springs
NH
(--)
1
--
Miles, Alex
Heritage
NH
(--)
1
--
Wyatt, Trey
Vilonia
NH
(--)
1
--
Duvall, Darian
Russellville
NH
(--)
1
--
Gibby, Brian
Rogers
NH
(--)
1
--
Grate, Curtis
Russellville
NH
(--)
1
--
Fortson, Charles
Greenwood
NH
(--)
1
--
Emerson, Ryan
Greenwood
NH
(--)
1
--
Mathew, Sain-Thomas
Har-Ber
NH
(--)
1
--
Tyson, CJ
Har-Ber
NH
(--)
1
--
Hymes, Cameron
Crossett
NH
(--)
1
--
Credit, Jerrell
Conway
NH
(--)
1
--
Hernandez, Oscar
Fort Smith South
NH
(--)
1
--
Knight, Michael
Fort Smith South
NH
(--)
1
--
Moultrie, Montay
Little Rock Cent
NH
(--)
1
--
Hall, Braylon
Little Rock Cent
NH
(--)
1
--
Smith, Cody
Lake Hamilton
NH
(--)
1
--
Smith, Desmond
Bentonville
NH
(--)
1
--
Payton, Torren
Hot Springs
NH
(--)
1
--
Pianalto, Kyle
Har-Ber
NH
(--)
1
--
Eddings, Tyler
Hot Springs
NH
(--)
1
--
Morrow, Ryan
Hot Springs
NH
(--)
1
Mens High Jump A-4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Oates, Dalton
Jessieville
6-00.00
(1.83m)
1
2
Shamrock, Brandon
Nashville
5-10.00
(1.78m)
1
2
Ligon, Clint
Heber Springs
5-10.00
(1.78m)
1
4
Faulkner, Trent
Magazine
5-10.00
(1.78m)
1
5
Chambers, Cory
Magazine
5-08.00
(1.73m)
1
5
Andrews, Calum
Ashdown
5-08.00
(1.73m)
1
7
Threadgill, Cameron
De Queen
5-08.00
(1.73m)
1
8
Davis, Reshod
Star City
5-08.00
(1.73m)
1
8
Scott, Jack
Magazine
5-08.00
(1.73m)
1
--
Winters, Cooper
Prairie Grove
NH
(--)
1
--
Catt, Bobby
Prairie Grove
NH
(--)
1
--
Lo, Rodney
Paris
NH
(--)
1
--
Oswald, Cain
Southside (Bates
NH
(--)
1
--
Hall, Colter
Southside (Bates
NH
(--)
1
--
Capps, Zac
Southside (Bates
NH
(--)
1
--
Lofton, Cameron
Nashville
NH
(--)
1
--
Stroud, Blake
Caddo Hills
NH
(--)
1
--
Alvarado, Marcus
Melbourne
NH
(--)
1
--
Wilhite, Ryan
Paris
NH
(--)
1
--
Forbis, Jordan
Paris
NH
(--)
1
--
Stinson, Ryan
Waldron
NH
(--)
1
--
Taylor, Terrance
Yellville-Summit
NH
(--)
1
--
Falconer, Allen
Waldron
NH
(--)
1
--
Witt, Parker
Dardanelle
NH
(--)
1
--
Caranza, Jorge
Dardanelle
NH
(--)
1
--
Tucker, TJ
Dardanelle
NH
(--)
1
--
west, Q
Star City
NH
(--)
1
--
Gardner, Lavonta
Star City
NH
(--)
1
--
Greene, Damion
Ashdown
NH
(--)
1
--
Trozzie, Hayden
Waldron
NH
(--)
1
--
Wilson, Davis
Trinity Christia
NH
(--)
1
--
Ramsey, Elijah
Gentry Public
NH
(--)
1
--
Parish, Kevin
Gentry Public
NH
(--)
1
--
Lamm, Tyler
Elkins
NH
(--)
1
--
Burnett, Kolby
Green Forest
NH
(--)
1
--
Anderson, Treyton
Green Forest
NH
(--)
1
--
Page, Markus
Gentry Public
NH
(--)
1
--
O'Connor, Cal
De Queen
NH
(--)
1
--
Tyler, Scot
Clarendon
NH
(--)
1
--
Williams, Marquette
De Queen
NH
(--)
1
--
Blackburn, Austin
Elkins
NH
(--)
1
--
Jones, Spencer
Elkins
NH
(--)
1
--
Schiele, John
Clarendon
NH
(--)
1
--
Wisener, Austin
Caddo Hills
NH
(--)
1
--
Knowles, Tyler
Ashdown
NH
(--)
1
--
McLaughlin, Kyler
Melbourne
NH
(--)
1
--
Hulvey, Bobby
Caddo Hills
NH
(--)
1
--
Ellis, Cody
Heber Springs
NH
(--)
1
--
Moody, Nathan
Clarendon
NH
(--)
1
--
Watson, Clayton
Green Forest
NH
(--)
1
--
Hayes, DJ
Jessieville
NH
(--)
1
--
Williams, Jared
Jessieville
NH
(--)
1
Mens Long Jump 5A-7A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Stewart, Elvis
Conway
22-01.75
(6.75m)
nwi
1
2
Murphy, DeMarcus
Bentonville
21-09.00
(6.63m)
nwi
1
3
Workman, Brandon
Rogers
21-08.25
(6.61m)
nwi
1
4
Culp, Bradly
Fayetteville
21-06.25
(6.56m)
nwi
1
5
Dogan, Derrick
Bryant
21-02.00
(6.45m)
nwi
1
6
Franklin, Jaquille
Van Buren
21-00.00
(6.40m)
nwi
1
7
Spickes, Daniel
Heritage
20-11.00
(6.38m)
nwi
1
8
Alderson, Jason
Heritage
20-09.50
(6.34m)
nwi
1
9
Short, Travis
Bentonville
20-09.00
(6.32m)
nwi
1
10
Hendrix, Nick
Russellville
20-05.50
(6.24m)
nwi
1
11
Rowland, Patrick
Parkview Arts-Sc
20-04.25
(6.20m)
nwi
1
12
Hoggard, Seth
Cabot
20-03.50
(6.18m)
nwi
1
13
Dvorak, Tanner
Lakeside-Hot Spr
20-02.25
(6.15m)
nwi
1
14
Miles, Alex
Heritage
19-11.50
(6.08m)
nwi
1
15
Christian, Jetavon
El Dorado
19-09.50
(6.03m)
nwi
1
--
Broome, Daniel
Mills Univ Studi
ND
(--)
nwi
1
--
Shirley, Steven
Lake Hamilton
ND
(--)
nwi
1
--
Rudisell, Tucker
Lakeside-Hot Spr
ND
(--)
nwi
1
--
Cobb, Dylan
Lake Hamilton
ND
(--)
nwi
1
--
Wilbanks, Adam
Alma
ND
(--)
nwi
1
--
Earls, Raashad
Parkview Arts-Sc
ND
(--)
nwi
1
--
Harris, Marvell
Little Rock Cent
ND
(--)
nwi
1
--
Akins, Jasiel
Lake Hamilton
ND
(--)
nwi
1
--
Harden, Caelon
Parkview Arts-Sc
ND
(--)
nwi
1
--
Blossom, Damian
Siloam Springs
ND
(--)
nwi
1
--
Taylor, Rahmon
Springdale
ND
(--)
nwi
1
--
Limon, Gabe
Russellville
ND
(--)
nwi
1
--
Dorko, Emmanuel
Siloam Springs
ND
(--)
nwi
1
--
Bricker, Sean
Van Buren
ND
(--)
nwi
1
--
Wyatt, Kyle
Vilonia
ND
(--)
nwi
1
--
Shores, Victor
Van Buren
ND
(--)
nwi
1
--
Elders, Joseph
Mountain Home
ND
(--)
nwi
1
--
Sirios-Hanson, Brandon
Mountain Home
ND
(--)
nwi
1
--
Leonard, Okera
Mills Univ Studi
ND
(--)
nwi
1
--
Dalati, Meekal
Rogers
ND
(--)
nwi
1
--
Standridge, Hunter
Russellville
ND
(--)
nwi
1
--
Campos, Jose
Rogers
ND
(--)
nwi
1
--
Spann, Kaheem
Fort Smith South
ND
(--)
nwi
1
--
Varady, Nathan
Fayetteville
ND
(--)
nwi
1
--
Spears, Nigel
Fort Smith North
ND
(--)
nwi
1
--
Owens, Jacoby
Fort Smith North
ND
(--)
nwi
1
--
Foote, Wallace
Benton
ND
(--)
nwi
1
--
Rodriguez, Ryan
Benton
ND
(--)
nwi
1
--
Burns, Marcus
Beebe
ND
(--)
nwi
1
--
Carey, Shaun
Benton
ND
(--)
nwi
1
--
Thomas, Cole
Cabot
ND
(--)
nwi
1
--
Shepherd, Ra'Shad
Conway
ND
(--)
nwi
1
--
Henson, Charles
Bryant
ND
(--)
nwi
1
--
Nelson, Mar'Kevius
Bryant
ND
(--)
nwi
1
--
Jackson, Dominic
Crossett
ND
(--)
nwi
1
--
Faris-King, Anthony
El Dorado
ND
(--)
nwi
1
--
Cox, Brandon
Conway
ND
(--)
nwi
1
--
Gulley, Antoine
Crossett
ND
(--)
nwi
1
--
Reedy, Trevon
Hot Springs
ND
(--)
nwi
1
--
Ebanks, Caleb
Catholic For Boy
ND
(--)
nwi
1
--
Byrd, Chase
Hot Springs
ND
(--)
nwi
1
--
Holder, Collin
Hot Springs
ND
(--)
nwi
1
--
Ashford, Xavier
Little Rock Cent
ND
(--)
nwi
1
--
James, Chronicle
Little Rock Cent
ND
(--)
nwi
1
--
Curley, Kurt
Catholic For Boy
ND
(--)
nwi
1
--
Propes, Alexander
Catholic For Boy
ND
(--)
nwi
1
--
Fortson, Charles
Greenwood
ND
(--)
nwi
1
--
Moore, Garrett
Greenwood
ND
(--)
nwi
1
--
Gonzalez, Jorge
Fayetteville
ND
(--)
nwi
1
--
Emerson, Ryan
Greenwood
ND
(--)
nwi
1
--
Tyson, CJ
Har-Ber
ND
(--)
nwi
1
--
Johnson, Evan
Har-Ber
ND
(--)
nwi
1
--
Willis, Traeven
Har-Ber
ND
(--)
nwi
1
Mens Long Jump A-4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bly, Ethan
Heber Springs
21-04.50
(6.52m)
nwi
1
2
Yazel, Dylan
Hackett
21-01.25
(6.43m)
nwi
1
3
Gardner, Lavonta
Star City
20-08.25
(6.31m)
nwi
1
4
Threadgill, Cameron
De Queen
20-07.50
(6.29m)
nwi
1
5
Chambers, Cory
Magazine
20-03.50
(6.18m)
nwi
1
6
Sanders, Devaughn
Ashdown
20-03.00
(6.17m)
nwi
1
7
Alvard, Weston
Green Forest
20-00.50
(6.11m)
nwi
1
8
Burnett, Kolby
Green Forest
19-07.00
(5.97m)
nwi
1
9
Dishongh, Casey
Paris
19-06.75
(5.96m)
nwi
1
10
Wilson, Cody
Yellville-Summit
19-05.50
(5.93m)
nwi
1
11
Bulla, Trent
Elkins
19-04.00
(5.89m)
nwi
1
--
Lofton, Cameron
Nashville
ND
(--)
nwi
1
--
Capps, Zac
Southside (Bates
ND
(--)
nwi
1
--
Reed, Dylan
Prairie Grove
ND
(--)
nwi
1
--
Cooper, Ben
Melbourne
ND
(--)
nwi
1
--
Pennington, Luke
Southside (Bates
ND
(--)
nwi
1
--
Gaines, Ja-Karee
Nashville
ND
(--)
nwi
1
--
Moeller, Trenton
Paris
ND
(--)
nwi
1
--
Hurley, Kyeron
Paris
ND
(--)
nwi
1
--
Hall, Vernon
Oak Grove
ND
(--)
nwi
1
--
Hunter, Noah
Prairie Grove
ND
(--)
nwi
1
--
Elkins, Colby
Prairie Grove
ND
(--)
nwi
1
--
Johnson, Montorey
Nashville
ND
(--)
nwi
1
--
Simmons, Jerid
Waldron
ND
(--)
nwi
1
--
Tucker, TJ
Dardanelle
ND
(--)
nwi
1
--
Dvorak, Devin
Waldron
ND
(--)
nwi
1
--
Stinson, Ryan
Waldron
ND
(--)
nwi
1
--
Browne, Tyler
Haas Hall
ND
(--)
nwi
1
--
Sanders, Alex
Lisa Academy
ND
(--)
nwi
1
--
Witt, Parker
Dardanelle
ND
(--)
nwi
1
--
Caranza, Jorge
Dardanelle
ND
(--)
nwi
1
--
west, Q
Star City
ND
(--)
nwi
1
--
Jetton, Roy
Ashdown
ND
(--)
nwi
1
--
Ussery, Austin
Southside (Bates
ND
(--)
nwi
1
--
Davis, Reshod
Star City
ND
(--)
nwi
1
--
Wilson, Davis
Trinity Christia
ND
(--)
nwi
1
--
Nakjun, Kim
Union Christian
ND
(--)
nwi
1
--
Warner, Braden
Trinity Christia
ND
(--)
nwi
1
--
Jones, Wheeler
Trinity Christia
ND
(--)
nwi
1
--
Comello, Michael
Booneville
ND
(--)
nwi
1
--
Barlow, J.J.
Des Arc
ND
(--)
nwi
1
--
Williams, Marquette
De Queen
ND
(--)
nwi
1
--
O'Connor, Cal
De Queen
ND
(--)
nwi
1
--
Bryant, Colby
Gentry Public
ND
(--)
nwi
1
--
Parish, Kevin
Gentry Public
ND
(--)
nwi
1
--
Lamm, Tyler
Elkins
ND
(--)
nwi
1
--
Ice, Blaize
Elkins
ND
(--)
nwi
1
--
Hulvey, Bobby
Caddo Hills
ND
(--)
nwi
1
--
Wisener, Austin
Caddo Hills
ND
(--)
nwi
1
--
Saldana, Joseph
Booneville
ND
(--)
nwi
1
--
Whisenhunt, James
Caddo Hills
ND
(--)
nwi
1
--
Vent, Chance
Clarendon
ND
(--)
nwi
1
--
Betts, Caleb
Clarendon
ND
(--)
nwi
1
--
Vent, Courtland
Clarendon
ND
(--)
nwi
1
--
Lee, Logan
Lavaca
ND
(--)
nwi
1
--
Gully, Corbin
Ashdown
ND
(--)
nwi
1
--
Cockman, Beau
Jessieville
ND
(--)
nwi
1
--
Fountain, James
Jessieville
ND
(--)
nwi
1
--
Goodman, Cody
Melbourne
ND
(--)
nwi
1
--
McLaughlin, Kyler
Melbourne
ND
(--)
nwi
1
--
Stafford, Ron
Magazine
ND
(--)
nwi
1
--
Faulkner, Trent
Magazine
ND
(--)
nwi
1
--
Jimenez, Kevin
Green Forest
ND
(--)
nwi
1
--
Thompson, Laddy
Booneville
ND
(--)
nwi
1
--
Page, Markus
Gentry Public
ND
(--)
nwi
1
--
Jackson, Lavonte
Gravette
ND
(--)
nwi
1
--
Bly, Dylan
Heber Springs
ND
(--)
nwi
1
--
Weaver, Jacob
Jessieville
ND
(--)
nwi
1
--
Ligon, Clint
Heber Springs
ND
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump 5A-7A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Faris-King, Anthony
El Dorado
46-06.00
(14.17m)
nwi
1
2
Murphy, DeMarcus
Bentonville
45-03.25
(13.80m)
nwi
1
3
Gneiting, Nate
Bentonville
44-04.25
(13.52m)
nwi
1
4
Workman, Brandon
Rogers
42-10.50
(13.07m)
nwi
1
5
Taylor, Rahmon
Springdale
42-00.50
(12.81m)
nwi
1
6
Shores, Victor
Van Buren
42-00.50
(12.81m)
nwi
1
7
Thomas, Deshun
Fayetteville
42-00.00
(12.80m)
nwi
1
8
Ashford, Xavier
Little Rock Cent
41-11.75
(12.80m)
nwi
1
9
Stewart, Elvis
Conway
41-08.00
(12.70m)
nwi
1
10
Cox, Brandon
Conway
38-07.00
(11.76m)
nwi
1
--
Campos, Jose
Rogers
ND
(--)
nwi
1
--
Singhaninh, Brandon
Rogers
ND
(--)
nwi
1
--
Sirios-Hanson, Brandon
Mountain Home
ND
(--)
nwi
1
--
Shirley, Steven
Lake Hamilton
ND
(--)
nwi
1
--
Cobb, Dylan
Lake Hamilton
ND
(--)
nwi
1
--
Harden, Caelon
Parkview Arts-Sc
ND
(--)
nwi
1
--
Dvorak, Tanner
Lakeside-Hot Spr
ND
(--)
nwi
1
--
Rudisell, Tucker
Lakeside-Hot Spr
ND
(--)
nwi
1
--
Edwards, Lucas
Vilonia
ND
(--)
nwi
1
--
Gardner, James
Vilonia
ND
(--)
nwi
1
--
Bricker, Sean
Van Buren
ND
(--)
nwi
1
--
Miles, Alex
Heritage
ND
(--)
nwi
1
--
Johnson, Forrest
Heritage
ND
(--)
nwi
1
--
Alderson, Jason
Heritage
ND
(--)
nwi
1
--
McDaniel, Tristan
Russellville
ND
(--)
nwi
1
--
Limon, Gabe
Russellville
ND
(--)
nwi
1
--
Hendrix, Nick
Russellville
ND
(--)
nwi
1
--
Blossom, Damian
Siloam Springs
ND
(--)
nwi
1
--
Dorko, Emmanuel
Siloam Springs
ND
(--)
nwi
1
--
Pinter, Andrew
Fayetteville
ND
(--)
nwi
1
--
Alexander, Trevon
Fayetteville
ND
(--)
nwi
1
--
Diaz, John
Beebe
ND
(--)
nwi
1
--
Tyson, CJ
Har-Ber
ND
(--)
nwi
1
--
Johnson, Evan
Har-Ber
ND
(--)
nwi
1
--
Moore, Garrett
Greenwood
ND
(--)
nwi
1
--
Hoggard, Seth
Cabot
ND
(--)
nwi
1
--
Thomas, Cole
Cabot
ND
(--)
nwi
1
--
Cox, Taylor
Cabot
ND
(--)
nwi
1
--
Nelson, Mar'Kevius
Bryant
ND
(--)
nwi
1
--
Christian, Jetavon
El Dorado
ND
(--)
nwi
1
--
Healey, Dalton
Bentonville
ND
(--)
nwi
1
--
Henson, Charles
Bryant
ND
(--)
nwi
1
--
Jones, Rodney
Little Rock Cent
ND
(--)
nwi
1
--
Garrison, Tavion
Parkview Arts-Sc
ND
(--)
nwi
1
--
Rowland, Patrick
Parkview Arts-Sc
ND
(--)
nwi
1
--
Wilbanks, Adam
Alma
ND
(--)
nwi
1
--
Payton, Torren
Hot Springs
ND
(--)
nwi
1
--
Reedy, Trevon
Hot Springs
ND
(--)
nwi
1
--
White, Bailey
Hot Springs
ND
(--)
nwi
1
--
James, Tre
Little Rock Cent
ND
(--)
nwi
1
--
Papineau, Hunter
Catholic For Boy
ND
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump A-4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Coulter, Deangelo
Nashville
41-01.50
(12.53m)
nwi
1
2
Lampkin, Jacobi
Nashville
40-06.50
(12.36m)
nwi
1
3
Ligon, Clint
Heber Springs
39-11.00
(12.17m)
nwi
1
--
Hurley, Kyeron
Paris
ND
(--)
nwi
1
--
Dishongh, Casey
Paris
ND
(--)
nwi
1
--
Shamrock, Brandon
Nashville
ND
(--)
nwi
1
--
McClure, Payton
Paris
ND
(--)
nwi
1
--
Hunter, Noah
Prairie Grove
ND
(--)
nwi
1
--
Reed, Dylan
Prairie Grove
ND
(--)
nwi
1
--
Denton, Kristian
Prairie Grove
ND
(--)
nwi
1
--
Shelton, Jacob
Magazine
ND
(--)
nwi
1
--
Goodman, Cody
Melbourne
ND
(--)
nwi
1
--
Chambers, Cory
Magazine
ND
(--)
nwi
1
--
Lee, Logan
Lavaca
ND
(--)
nwi
1
--
Cornwell, C
Magazine
ND
(--)
nwi
1
--
Vickery, Andrew
Melbourne
ND
(--)
nwi
1
--
Huntze, Ryan
Trinity Christia
ND
(--)
nwi
1
--
Trozzie, Hayden
Waldron
ND
(--)
nwi
1
--
Warner, Braden
Trinity Christia
ND
(--)
nwi
1
--
Jones, Wheeler
Trinity Christia
ND
(--)
nwi
1
--
Witt, Parker
Dardanelle
ND
(--)
nwi
1
--
Caranza, Jorge
Dardanelle
ND
(--)
nwi
1
--
Carpenter, Garren
Waldron
ND
(--)
nwi
1
--
Tucker, TJ
Dardanelle
ND
(--)
nwi
1
--
Lucas, Jacob
Southside (Bates
ND
(--)
nwi
1
--
Parker, Kamani
Star City
ND
(--)
nwi
1
--
Collums, Garrett
Southside (Bates
ND
(--)
nwi
1
--
Lewis, Austin
Southside (Bates
ND
(--)
nwi
1
--
Gardner, Lavonta
Star City
ND
(--)
nwi
1
--
Breed, Austin
Subiaco Academy-
ND
(--)
nwi
1
--
Reed, Damar
Star City
ND
(--)
nwi
1
--
Moody, Nathan
Clarendon
ND
(--)
nwi
1
--
Tyler, Scot
Clarendon
ND
(--)
nwi
1
--
Wisener, Austin
Caddo Hills
ND
(--)
nwi
1
--
Schiele, John
Clarendon
ND
(--)
nwi
1
--
Threadgill, Cameron
De Queen
ND
(--)
nwi
1
--
Moore, Damon
Elkins
ND
(--)
nwi
1
--
Williams, Shaq
De Queen
ND
(--)
nwi
1
--
O'Connor, Cal
De Queen
ND
(--)
nwi
1
--
Sanders, Devaughn
Ashdown
ND
(--)
nwi
1
--
Hawkins, Buddy
Booneville
ND
(--)
nwi
1
--
Hamilton, Shaquille
Ashdown
ND
(--)
nwi
1
--
Christian, Garrett
Ashdown
ND
(--)
nwi
1
--
Stroud, Blake
Caddo Hills
ND
(--)
nwi
1
--
Hulvey, Bobby
Caddo Hills
ND
(--)
nwi
1
--
Saldana, Joseph
Booneville
ND
(--)
nwi
1
--
Yazel, Dylan
Hackett
ND
(--)
nwi
1
--
Hood, Jessie
Heber Springs
ND
(--)
nwi
1
--
Alvard, Weston
Green Forest
ND
(--)
nwi
1
--
Watson, Clayton
Green Forest
ND
(--)
nwi
1
--
Jenson, Dane
Jessieville
ND
(--)
nwi
1
--
Oates, Dalton
Jessieville
ND
(--)
nwi
1
--
Garcia, Jorge
Heber Springs
ND
(--)
nwi
1
--
Weaver, Jacob
Jessieville
ND
(--)
nwi
1
--
Martin, Leo
Gentry Public
ND
(--)
nwi
1
--
Parish, Kevin
Gentry Public
ND
(--)
nwi
1
--
Bulla, Trent
Elkins
ND
(--)
nwi
1
--
Ice, Triston
Elkins
ND
(--)
nwi
1
--
Deathridge, Zach
Gravette
ND
(--)
nwi
1
--
Burnett, Kolby
Green Forest
ND
(--)
nwi
1
--
Cousins, Jerod
Gentry Public
ND
(--)
nwi
1
Mens Pole Vault 5A-7A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wyatt, Trey
Vilonia
15-06.00
(4.72m)
1
2
Wyatt, Kyle
Vilonia
15-02.00
(4.62m)
1
3
Jordan, Ben
Russellville
14-10.00
(4.52m)
1
4
Culp, Bradly
Fayetteville
14-00.00
(4.27m)
1
5
Spickes, Daniel
Heritage
13-06.00
(4.11m)
1
6
Lewis, Justin
Lake Hamilton
13-00.00
(3.96m)
1
7
Kite, Asher
Lake Hamilton
13-00.00
(3.96m)
1
10
Haraway, Sam
Fort Smith South
12-06.00
(3.81m)
1
8
Turner, John
Lake Hamilton
12-06.00
(3.81m)
1
9
McWhorter, Jacob
Har-Ber
12-06.00
(3.81m)
1
11
Doss, Nathan
Rogers
12-00.00
(3.66m)
1
11
Stalnaker, Camron
Searcy
12-00.00
(3.66m)
1
11
Kimes, Tim
Alma
12-00.00
(3.66m)
1
11
Rowlett, Chase
Russellville
12-00.00
(3.66m)
1
11
Healey, Dalton
Bentonville
12-00.00
(3.66m)
1
11
Mclaughlin, Phillip
Fort Smith South
12-00.00
(3.66m)
1
11
Martinez, Marvin
Heritage
12-00.00
(3.66m)
1
11
Ballard, Gregory
El Dorado
12-00.00
(3.66m)
1
11
Dowden, Mitchell
Fayetteville
12-00.00
(3.66m)
1
11
Walton, Thomas
Batesville
12-00.00
(3.66m)
1
21
Beckham, Reyn
Alma
11-06.00
(3.51m)
1
21
McCain, Levi
Mountain Home
11-06.00
(3.51m)
1
21
Foster, Dylan
Vilonia
11-06.00
(3.51m)
1
21
King, Jesse
Cabot
11-06.00
(3.51m)
1
21
Thorpe, Hunter
Mountain Home
11-06.00
(3.51m)
1
--
Combs, Justin
Bryant
NH
(--)
1
--
Dundee, Gavin
Greenwood
NH
(--)
1
--
Nitz, Luke
Siloam Springs
NH
(--)
1
--
Martinez, Kenny
Springdale
NH
(--)
1
--
West, Parker
Conway
NH
(--)
1
--
Hamm, Blake
El Dorado
NH
(--)
1
--
Jones, Ramsey
Fayetteville
NH
(--)
1
--
Hamidullah, Jamil
Heritage
NH
(--)
1
--
Gross, Josh
Rogers
NH
(--)
1
--
Garretson, Tyler
Conway
NH
(--)
1
--
Alven, DJ
Conway
NH
(--)
1
--
McClung, Spencer
Rogers
NH
(--)
1
--
Ramirez, Edwin
Siloam Springs
NH
(--)
1
--
Wetzel, Jacob
Siloam Springs
NH
(--)
1
--
Wotzak, Leo
Bentonville
NH
(--)
1
--
Bonney, Paul
Catholic For Boy
NH
(--)
1
Mens Pole Vault A-4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Estala, Justin Pee-Wee
Paris
14-00.00
(4.27m)
1
2
Carr, Michael
Westside (Jonesb
13-08.00
(4.17m)
1
3
Rucker, Trevor
Prescott
13-00.00
(3.96m)
1
4
Hall, Josh
Mt Ida
13-00.00
(3.96m)
1
5
Lacefield, Alan
De Queen
12-06.00
(3.81m)
1
6
Wiggins, Grant
Booneville
12-00.00
(3.66m)
1
7
Moeller, Trenton
Paris
11-06.00
(3.51m)
1
8
Dupre, Lane
Mt Ida
11-06.00
(3.51m)
1
9
Kitchens, Noah
De Queen
11-00.00
(3.35m)
1
10
Lawson, Dylan
Elkins
10-06.00
(3.20m)
1
10
Ramsey, Elijah
Gentry Public
10-06.00
(3.20m)
1
12
Steele, Michael
Nashville
10-00.00
(3.05m)
1
12
Lafarga, Alex
Green Forest
10-00.00
(3.05m)
1
12
Burnett, Kolby
Green Forest
10-00.00
(3.05m)
1
--
Riddle, Kenneth
Magazine
NH
(--)
1
--
Shelton, Jacob
Magazine
NH
(--)
1
--
Ledesma, Devin
Pocahontas
NH
(--)
1
--
Reaves, Billy
Jessieville
NH
(--)
1
--
Stafford, Ron
Magazine
NH
(--)
1
--
Slater, Seth
Waldron
NH
(--)
1
--
Trusty, Andy
Paris
NH
(--)
1
--
Metcalf, Erick
Waldron
NH
(--)
1
--
Metcalf, Derick
Waldron
NH
(--)
1
--
Bobo, Charles
Caddo Hills
NH
(--)
1
--
Comello, Michael
Booneville
NH
(--)
1
--
Ice, Blaize
Elkins
NH
(--)
1
--
Smith, Cameron
De Queen
NH
(--)
1
--
Webb, Vincent
Ashdown
NH
(--)
1
--
Knowles, Tyler
Ashdown
NH
(--)
1
--
McCullough, T.J.
Booneville
NH
(--)
1
--
Hendren, Noble
Ashdown
NH
(--)
1
--
Ogle, Jonathan
Heber Springs
NH
(--)
1
--
Watson, Zed
Green Forest
NH
(--)
1
--
Garner, Brandon
Jessieville
NH
(--)
1
--
Rolleigh, Logan
Heber Springs
NH
(--)
1
--
Cousins, Jerod
Gentry Public
NH
(--)
1
--
Ice, Triston
Elkins
NH
(--)
1
--
Cox, Kyle
Gravette
NH
(--)
1
--
Brown, John
Gentry Public
NH
(--)
1
Womens 60m 5A-7A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Conley, Sydney
Fayetteville
07.58
nwi
8
2
Hicks, Rickitha
El Dorado
07.86
nwi
8
3
Anderson, Cornisha
Fayetteville
07.91
nwi
8
4
Herman, Kelsey
Crossett
07.94
nwi
8
5
Swinton, Brianna
Parkview Arts-Sc
07.95
nwi
7
6
Stumbaugh, Payton
Har-Ber
08.02
nwi
8
7
Pippen, Aulexis
Crossett
08.03
nwi
6
8
Nastasi, Anna
Fayetteville
08.03
nwi
8
9
Coleman, Takara
Nettleton
08.04
nwi
7
10
Thompson, Mychelle
Crossett
08.12
nwi
7
11
Jackson, Teauncaa
Little Rock Cent
08.14
nwi
6
12
Dorch, Alex
Rogers
08.17
nwi
7
13
Knight, Jody
Bentonville
08.17
nwi
7
14
DODDS, ALECIA
Camden Fairview
08.20
nwi
7
15
Stewart, Miranda
Parkview Arts-Sc
08.22
nwi
6
16
Juniel, Natallya
Camden Fairview
08.29
nwi
6
17
Cross, Kameah
Camden Fairview
08.34
nwi
6
18
Baker, Jalesia
Parkview Arts-Sc
08.37
nwi
1
19
Morton, Logan
Bentonville
08.47
nwi
6
20
Boone, Fenice
Bryant
08.48
nwi
8
21
Snipes, Leah
Little Rock Cent
08.48
nwi
3
22
Brasuell, Brittney
Van Buren
08.48
nwi
5
23
Uhrig, Gabby
Heritage
08.49
nwi
5
24
Allen, Gabrelle
Bryant
08.50
nwi
6
25
Mahone, Christy
El Dorado
08.60
nwi
5
26
Clark, Skyy
Little Rock Cent
08.61
nwi
6
27
Teague, Brooke
Bentonville
08.67
nwi
5
28
Flemons, Keundra
Arkansas
08.72
nwi
2
29
Nichols, Vanessa
Lake Hamilton
08.75
nwi
5
30
Fletcher, Renee
Alma
08.76
nwi
4
31
Parks, Latoya
Fort Smith North
08.77
nwi
2
32
Evans, Sarah
Bryant
08.78
nwi
7
33
Shores, Serena
Van Buren
08.80
nwi
5
34
Morine, Trinchelle
Arkansas
08.81
nwi
3
35
Green, O'Dasha
Arkansas
08.83
nwi
3
36
Sandor, Morgan
Rogers
08.85
nwi
3
37
Dixon, Tierica
Mills Univ Studi
08.89
nwi
7
38
Moore, Raquel
Heritage
08.91
nwi
5
39
Yeager, Laurel
Greenwood
08.96
nwi
4
40
Giddens, Kamiyah
Fort Smith North
08.98
nwi
1
41
Oliver, Bonnicka
Springdale
08.99
nwi
4
42
Armstrong, Tiara
Russellville
09.03
nwi
4
43
Thoma, Isabell
Siloam Springs
09.03
nwi
4
44
Francis, Jackquelyn
Rogers
09.08
nwi
2
45
Thomason, Leah
Vilonia
09.14
nwi
3
46
Reynolds, Regina
Har-Ber
09.18
nwi
1
47
Jenkins, CeAirra
Mills Univ Studi
09.27
nwi
8
48
McVickers, Kenzyea
El Dorado
09.41
nwi
5
49
Spinks, Autumn
Beebe
09.43
nwi
2
50
Zapie, Patty
Springdale
09.49
nwi
2
51
Chatman, Keondra
Fort Smith North
09.58
nwi
3
52
Barnett, Katelyn
Beebe
09.74
nwi
3
53
Vanscoy, Breanna
Greenwood
10.11
nwi
2
54
Atlas, Elizabeth
Vilonia
10.43
nwi
3
Womens 60m A-4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Chism, Brittany
Hughes
07.98
nwi
8
2
Kirkman, Mary Margaret
Harding Academy
08.46
nwi
8
3
Macdonald, Juliet
Jessieville
08.48
nwi
7
4
Lowe, Aliscan
Des Arc
08.53
nwi
8
5
Scott, Labrisha
Ashdown
08.55
nwi
7
6
Moody, Kaitlyn
Jessieville
08.56
nwi
7
7
Coleman, Sarah
Harding Academy
08.58
nwi
7
8
Lee, Tayleana
Green Forest
08.59
nwi
7
9
Cooper, Sara
Lamar
08.62
nwi
8
10
Haley, Forest
Caddo Hills
08.69
nwi
2
11
Gaston, Rachel
Ozark
08.70
nwi
8
12
Davis, Amari
Ashdown
08.76
nwi
5
13
Miller, S
Heber Springs
08.76
nwi
6
13
Kirkman, Anna Grace
Harding Academy
08.76
nwi
6
15
Roper, Katy
Waldron
08.80
nwi
6
16
Ward, Mallory
Mansfield
08.81
nwi
6
17
Richmond, Emily
Waldron
08.82
nwi
8
18
Morphew, Kenzie
De Queen
08.84
nwi
6
19
Porter, Sophia
Gentry Public
08.84
nwi
3
20
taylor, kiara
Ashdown
08.85
nwi
2
21
Bills, Bailey
Gentry Public
08.86
nwi
8
22
Vickers, Brittany
Waldron
08.90
nwi
7
23
Asbeck, Emilie
Ozark
08.91
nwi
8
24
Smith, Kirby
Des Arc
08.94
nwi
7
25
Scott, Peyton
Gravette
08.96
nwi
5
26
Moreno, Nallely
De Queen
09.00
nwi
5
27
Kral, Natalie
Jessieville
09.01
nwi
6
28
Rogers, Cristy
Mansfield
09.03
nwi
5
29
Jordan, Scharhonda
De Queen
09.04
nwi
5
30
Johnson, Rickel
Clarendon
09.10
nwi
3
31
Holmes, Mackenzie
Mansfield
09.11
nwi
7
32
Villeunava, Francella
Green Forest
09.11
nwi
1
33
Mangum, H
Heber Springs
09.12
nwi
6
34
Hawkins, Taylor
Southside (Bates
09.15
nwi
2
35
Verty, Jadelyn
Bauxite
09.18
nwi
4
36
Brown, Ameil
Dardanelle
09.20
nwi
2
37
Son, Julie
Trinity Christia
09.21
nwi
5
38
Vazquez, Viridiana
Booneville
09.38
nwi
4
39
Ayres, Megan
Southside (Bates
09.39
nwi
4
40
Niblet, Sarah
Lavaca
09.46
nwi
2
41
Moorehead, Maizy
Bauxite
09.47
nwi
3
42
Hollis, Shelby
Des Arc
09.49
nwi
5
43
Fredrick, Lacy
Elkins
09.55
nwi
3
44
Davenport, Anesha
Clarendon
09.59
nwi
3
45
Hull, Emily
Dardanelle
09.59
nwi
2
46
Richardson, Hannah
Southside (Bates
09.61
nwi
4
47
Melick, Eden
Trinity Christia
09.65
nwi
5
48
Holmes, Samantha
Magazine
09.71
nwi
1
49
Patrick, Jessica
Elkins
09.80
nwi
3
50
Andrews, Harleigh
Green Forest
09.85
nwi
4
51
Bailey, McKee
Melbourne
09.98
nwi
2
52
Justice, Hayleigh
Southside (Bates
10.13
nwi
4
53
Yang, Panhia
Magazine
10.33
nwi
4
54
Smith, Hanny
Southside (Bates
10.36
nwi
3
55
Cooper, Kelly
Melbourne
10.45
nwi
1
56
Haigwood, Angel
Melbourne
10.53
nwi
2
57
Vandivor, Paige
Heber Springs
14.77
nwi
6
Womens 200m 5A-7A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Conley, Sydney
Fayetteville
24.84
nwi
12
2
Hicks, Rickitha
El Dorado
25.56
nwi
12
3
Swinton, Brianna
Parkview Arts-Sc
25.71
nwi
12
4
Herman, Kelsey
Crossett
25.89
nwi
12
5
Stumbaugh, Payton
Har-Ber
25.95
nwi
12
6
Nastasi, Anna
Fayetteville
26.02
nwi
12
7
Coleman, Takara
Nettleton
26.10
nwi
11
8
Anderson, Cornisha
Fayetteville
26.48
nwi
11
9
Wells, Sydney
Fort Smith South
26.75
nwi
9
10
Rodely, Macey
Jonesboro Senior
26.82
nwi
11
11
DODDS, ALECIA
Camden Fairview
26.83
nwi
11
12
Thompson, Mychelle
Crossett
26.85
nwi
10
13
Morton, Madison
Bentonville
26.87
nwi
11
14
Dorch, Alex
Rogers
27.15
nwi
10
15
Jackson, Teauncaa
Little Rock Cent
27.16
nwi
9
16
Pippen, Aulexis
Crossett
27.29
nwi
8
17
Taylor, Mahone
Bentonville
27.61
nwi
10
18
Allen, Gabrelle
Bryant
27.70
nwi
7
19
Martin, Payton
Lake Hamilton
27.72
nwi
7
20
Juniel, Natallya
Camden Fairview
28.08
nwi
9
21
Meaborn, Tkayah
Conway
28.23
nwi
7
22
Benton, Rynesha
Parkview Arts-Sc
28.34
nwi
8
23
Parks, Latoya
Fort Smith North
28.60
nwi
1
24
Anderson, Jayla
Bryant
28.70
nwi
9
25
Uhrig, Gabby
Heritage
28.86
nwi
6
26
Sandor, Morgan
Rogers
28.96
nwi
1
27
Muhammad, Mekaylah
Bryant
29.00
nwi
5
28
Fletcher, Renee
Alma
29.03
nwi
5
29
Flemons, Keundra
Arkansas
29.08
nwi
10
30
Giddens, Kamiyah
Fort Smith North
29.12
nwi
5
31
Shores, Serena
Van Buren
29.16
nwi
6
32
Rankins, Hannah
Fort Smith South
29.36
nwi
3
33
Nichols, Vanessa
Lake Hamilton
29.40
nwi
5
34
Oliver, Bonnicka
Springdale
29.48
nwi
4
35
Lazenby, Katelyn
Little Rock Chri
29.51
nwi
2
36
Briswalter, Courtney
Cabot
29.65
nwi
3
37
Rhoden, Toni
Fort Smith South
29.66
nwi
7
38
Dixon, Tierica
Mills Univ Studi
29.69
nwi
9
39
Thoma, Isabell
Siloam Springs
29.70
nwi
5
40
Applegate, Anna
Cabot
29.74
nwi
2
41
Morine, Trinchelle
Arkansas
29.76
nwi
9
42
Green, O'Dasha
Arkansas
29.79
nwi
10
43
Jones, Linzee
Parkview Arts-Sc
29.79
nwi
8
44
Ballard, Kassy
Greenwood
29.89
nwi
3
45
Yeager, Laurel
Greenwood
30.03
nwi
6
46
Osterholm, Alyssa
Little Rock Chri
30.07
nwi
2
47
Francis, Jackquelyn
Rogers
30.19
nwi
3
48
BONET, LAQUASHIA
Camden Fairview
30.20
nwi
7
49
Grey, Shekedra
Conway
30.31
nwi
4
50
Barr, Justice
El Dorado
30.39
nwi
4
51
Cobb, Lauren
Lake Hamilton
30.46
nwi
6
52
Jones, Faith
Little Rock Cent
30.62
nwi
8
53
Dean, Courtney
Alma
30.62
nwi
4
54
Colberg, Lydia
Heritage
30.81
nwi
1
55
Lee, Ty'neshia
Little Rock Cent
31.04
nwi
8
56
Reyes, Camille
Mills Univ Studi
31.10
nwi
3
57
Chatman, Keondra
Fort Smith North
31.54
nwi
2
58
Armstrong, Tiara
Russellville
31.57
nwi
2
59
Pantoja, Astrid
Springdale
32.29
nwi
3
60
Vanscoy, Breanna
Greenwood
32.97
nwi
2
61
Blackwood, Haley
Vilonia
33.55
nwi
6
62
Atlas, Elizabeth
Vilonia
34.48
nwi
4
--
McVickers, Kenzyea
El Dorado
DQ
nwi
5
Womens 200m A-4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Chism, Brittany
Hughes
26.61
nwi
11
2
Kirkman, Mary Margaret
Harding Academy
27.73
nwi
10
3
Lowe, Aliscan
Des Arc
27.84
nwi
11
4
Moody, Kaitlyn
Jessieville
27.93
nwi
11
5
Macdonald, Juliet
Jessieville
28.27
nwi
11
6
Parker, Mercedes
Ashdown
28.30
nwi
11
7
Kirkman, Anna Grace
Harding Academy
28.34
nwi
9
8
Coleman, Sarah
Harding Academy
28.92
nwi
11
9
Pyles, Kaylie
Mansfield
28.93
nwi
10
10
Roper, Katy
Waldron
29.06
nwi
9
11
Scott, Labrisha
Ashdown
29.23
nwi
3
12
Lee, Tayleana
Green Forest
29.38
nwi
8
13
Davison, Kelsi
Heber Springs
29.71
nwi
8
14
Rogers, Cristy
Mansfield
29.77
nwi
7
15
Haley, Forest
Caddo Hills
30.00
nwi
6
16
Powell, Naundi
De Queen
30.07
nwi
10
17
Tatta, Kenzie
De Queen
30.41
nwi
9
18
James, Kristan
Lamar
30.42
nwi
9
19
Anderson, Nell
Union Christian
30.45
nwi
1
20
Hudgeons, Leslie
Dardanelle
30.50
nwi
4
21
Wiley, Faithia
Clarendon
30.54
nwi
2
22
Goodman, Katelyn
Green Forest
30.54
nwi
7
23
Richmond, Darrian
Waldron
30.71
nwi
7
24
Holmes, Mackenzie
Mansfield
30.89
nwi
10
25
Cristee, Sarah
Waldron
30.94
nwi
7
26
Mangum, H
Heber Springs
31.14
nwi
8
27
Verty, Jadelyn
Bauxite
31.39
nwi
2
28
Hawkins, Taylor
Southside (Bates
31.44
nwi
7
29
Stevens, Bailee
Trinity Christia
31.66
nwi
1
30
Glassell, Emily
Green Forest
31.77
nwi
6
31
Vandivor, Paige
Heber Springs
31.79
nwi
8
32
Vazquez, Viridiana
Booneville
31.92
nwi
5
33
Hargett, Stacee
Melbourne
31.95
nwi
3
34
Richardson, Hannah
Southside (Bates
32.40
nwi
7
35
Fredrick, Lacy
Elkins
32.47
nwi
5
36
Holmes, Samantha
Magazine
32.57
nwi
3
37
Wells, Callie
Dardanelle
32.72
nwi
3
38
Hull, Emily
Dardanelle
32.90
nwi
1
39
Moorehead, Maizy
Bauxite
32.97
nwi
4
40
Fant, Jayden
Caddo Hills
33.13
nwi
5
41
Bailey, McKee
Melbourne
33.48
nwi
4
42
Patrick, Jessica
Elkins
33.56
nwi
6
43
Malin, Haley
Des Arc
34.08
nwi
8
44
Smith, Rachel
Des Arc
34.58
nwi
6
45
Cooper, Kelly
Melbourne
35.60
nwi
5
46
Payne, Catey
Southside (Bates
36.43
nwi
4
47
Yang, Panhia
Magazine
37.00
nwi
2
48
Johnson, Rickel
Clarendon
38.13
nwi
5
49
Bragg, Lindsey
Caddo Hills
38.17
nwi
4
50
Cooper, Sara
Lamar
1:22.03
nwi
10
--
Gilmore, Lindsay
De Queen
DQ
nwi
9
--
Son, Julie
Trinity Christia
DQ
nwi
8
--
Berry, Sky
Southside (Bates
DQ
nwi
3
--
Davenport, Anesha
Clarendon
DQ
nwi
5
--
Flake, Jayde
Union Christian
DQ
nwi
6
Womens 400m 5A-7A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Morton, Madison
Bentonville
58.74
12
2
Coleman, Takara
Nettleton
59.46
12
3
Wells, Sydney
Fort Smith South
59.55
11
4
Swinton, Brianna
Parkview Arts-Sc
59.62
12
5
Boone, Fenice
Bryant
1:00.90
12
6
Marshall, Shakeria
Arkansas
1:00.99
12
7
Cross, Kameah
Camden Fairview
1:01.59
10
8
Knight, Jody
Bentonville
1:01.61
11
9
Gutzman, Madison
Bentonville
1:01.71
11
10
Brasuell, Brittney
Van Buren
1:01.96
11
11
Feole, Torry
Springdale
1:02.17
11
12
Hill, Shan
Arkansas
1:03.61
10
13
Conley, Danyiel
Conway
1:04.81
9
14
Bray, Ariana
Fort Smith North
1:04.96
10
15
Wells, Brooke
Fort Smith South
1:05.12
9
16
Benton, Rynesha
Parkview Arts-Sc
1:06.03
8
17
Rhoden, Toni
Fort Smith South
1:06.45
7
18
Coombes, Holly
Alma
1:06.51
6
19
Fajardo, Kim
Van Buren
1:06.59
8
20
Fennessee, Crista
Parkview Arts-Sc
1:06.62
8
21
Walker, Tracy
Camden Fairview
1:06.77
9
22
Love, Mia
Crossett
1:07.06
4
23
Cobb, Lauren
Lake Hamilton
1:07.47
4
24
Sims, Shandrena
Camden Fairview
1:07.81
2
25
Brown, Taylor
Little Rock Cent
1:08.04
10
26
Kirchner, Mary
Har-Ber
1:08.13
9
27
Yeager, Laurel
Greenwood
1:08.20
7
28
Lazenby, Katelyn
Little Rock Chri
1:08.23
6
29
Dixon, Tierica
Mills Univ Studi
1:08.45
6
30
Owens, Randie
Bryant
1:08.71
6
31
Osterholm, Alyssa
Little Rock Chri
1:09.14
7
32
Ray, Rachel
Alma
1:09.20
7
33
Darnell, Merideth
Russellville
1:09.25
4
34
Yurwitz, Emily
Fayetteville
1:09.29
9
34
Anderson, Teanna
El Dorado
1:09.29
5
36
Jenkins, CeAirra
Mills Univ Studi
1:09.34
5
37
Stiles, Lauren
Bryant
1:09.50
7
38
Davis, Shaye
Lake Hamilton
1:09.58
8
39
Barnhill, Madison
Cabot
1:09.89
7
40
Smith, Seandra
Crossett
1:10.03
3
41
Briswalter, Courtney
Cabot
1:10.05
4
42
Perez, Jessica
Little Rock Chri
1:10.09
6
43
Reynolds, Regina
Har-Ber
1:10.63
3
44
Drain, Jessica
Russellville
1:10.83
2
45
Colberg, Lydia
Heritage
1:11.98
3
46
Spinks, Autumn
Beebe
1:12.17
3
47
Carter, Chloe
Heritage
1:13.31
4
48
Barlow, Ashlyn
Van Buren
1:13.47
6
49
Thomas, Kimberly
Russellville
1:13.84
2
50
Munoz, Ariana
Rogers
1:13.89
1
51
Robinson, Keyanna
Crossett
1:14.09
4
52
Arnold, Rachel
Mountain Home
1:14.56
2
53
Taylor, Maya
El Dorado
1:16.42
3
--
Skaggs, Bethany
Greenwood
DQ
1
--
Lee, Jordan
Little Rock Cent
DQ
10
--
Jefferson, Landyn
Little Rock Cent
DQ
11
Womens 400m A-4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Macdonald, Juliet
Jessieville
1:03.83
10
2
Radford, Lakendra
Ashdown
1:04.31
9
3
Moody, Kaitlyn
Jessieville
1:05.49
9
4
Mclelland, Marjle
De Queen
1:05.54
8
5
Parker, Mercedes
Ashdown
1:05.67
10
6
Davis, Hallie
Booneville
1:06.54
9
7
Phillips, Kathryn
Harding Academy
1:07.04
10
8
Wetzel, Lindsey
Melbourne
1:07.09
9
9
Miller, S
Heber Springs
1:07.68
8
10
Houck, Kristi
Ashdown
1:07.79
6
11
Chism, Brittany
Hughes
1:08.08
10
12
Morphew, Kenzie
De Queen
1:08.25
9
13
James, Kristan
Lamar
1:09.25
7
14
Scantling, Summer
Mansfield
1:10.01
7
15
Cooper, Loni Beth
Melbourne
1:10.51
5
16
Richmond, Emily
Waldron
1:10.61
8
17
Goodman, Katelyn
Green Forest
1:10.79
7
18
Hankins, Alexis
De Queen
1:11.21
6
19
White, Laurie
Des Arc
1:11.26
7
20
Smith, Kirby
Des Arc
1:11.27
9
21
Wood, Samantha
Heber Springs
1:11.43
8
22
Stevens, Bailee
Trinity Christia
1:11.57
1
23
Salmon, Dawn
Waldron
1:11.64
6
24
Hodges, Jessica
Jessieville
1:11.82
7
25
White, Jordan
Gravette
1:11.94
3
26
Rivera, Magali
Green Forest
1:12.52
6
27
McCoy, Brianna
Des Arc
1:13.57
8
28
Thompson, Hannah
Waldron
1:13.95
6
29
Andrews, Harleigh
Green Forest
1:13.96
6
30
Walker, Katelynn
Mansfield
1:14.24
5
31
Everett, Sara
Lamar
1:14.60
5
32
Reeves, Samantha
Dardanelle
1:14.96
3
33
Hargett, Stacee
Melbourne
1:15.07
5
34
Wills, Hannah
Bauxite
1:15.16
2
35
Madison, Whitley
Dardanelle
1:15.33
3
36
Smith, Kensi
Southside (Bates
1:15.74
5
37
Fant, Jayden
Caddo Hills
1:15.82
4
38
Hartwick, Cassie
Southside (Bates
1:16.26
4
39
Henson, Haley
Mansfield
1:16.36
7
40
Moorehead, Maizy
Bauxite
1:17.33
3
41
Wade, Taylor
Trinity Christia
1:18.13
8
42
Ratcliff, Roxie
Ozark
1:20.79
5
43
Berry, Sky
Southside (Bates
1:23.15
2
44
Mendoza, Dahlia
Gentry Public
1:26.34
2
45
Yang, Panhia
Magazine
1:27.63
4
--
Thomas, Savannah
Heber Springs
DNF
10
--
Pevtsova, Alexandra
Valley View
DNF
10
--
Harris, Cassandra
Clarendon
DNF
3
--
Stewart, Tiesha
Clarendon
DQ
1
--
Bryson, Jayde
Dardanelle
DQ
1
Womens 800m 5A-7A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Montoya, Maggie
Rogers
2:17.74
1
2
Agana, Amanda
Fayetteville
2:19.02
1
3
Chandler, Kyandra
Nettleton
2:19.69
1
4
Murdock, Melinda
Bryant
2:21.60
1
5
Wheelhouse, Kelsey
Bentonville
2:25.62
1
6
Bishop, Logan
Batesville
2:26.13
1
7
Kane, Claire
Mt Saint Mary
2:28.09
1
8
Mohler, Sam
Mountain Home
2:29.94
1
9
Rodriquez, Carlee
Rogers
2:31.41
1
10
Hancock, Riley
Russellville
2:32.01
1
11
Burson, Brittany
Fayetteville
2:33.47
1
12
Darnley, Breana
Lake Hamilton
2:33.60
1
13
Sheehan, Marlene
Cabot
2:34.13
1
14
Maass, Jordan
Rogers
2:34.83
1
15
Brown, Kelsey
Heritage
2:35.91
1
16
Osterholm, Samantha
Little Rock Chri
2:35.96
1
17
Tran, Carolin
Lake Hamilton
2:36.12
1
18
Spychalski, Morgan
Bentonville
2:37.35
1
19
Weece, Erin
Fort Smith South
2:37.72
1
20
Crawford, Angel
Lake Hamilton
2:38.09
1
21
Morton, Morgan
Bentonville
2:38.41
1
22
Tubbs, Kara
Fayetteville
2:38.53
1
23
Taylor, Olivia
Russellville
2:39.51
1
24
Dean, Jennifer
Alma
2:39.64
1
25
Reddig, Mary Agnes
Jonesboro Senior
2:39.96
1
26
Chavez, Bella
Heritage
2:40.31
1
27
Bradley, Megan
Har-Ber
2:41.99
1
28
Reed, Kayla
Greenwood
2:42.05
1
29
Smith, Maddison
Russellville
2:42.37
1
30
Smedley, Anna
Bryant
2:42.42
1
31
Linna, Abbie
Conway
2:42.53
1
32
Gomez, Alondra
Fort Smith South
2:44.10
1
33
Thompson, Christina
Conway
2:45.14
1
34
Adams, Marley
Bryant
2:48.11
1
35
Bowman, Destiny
Crossett
2:48.23
1
36
Brown, Carley
Little Rock Chri
2:49.55
1
37
Williams, Keyiana
Arkansas
2:50.11
1
38
Murtishaw, Rachel
Cabot
2:53.13
1
39
Treece, Rachel
Beebe
2:54.02
1
40
Ezell, Ali
Har-Ber
2:54.97
1
41
Dodds, Alexis
Camden Fairview
2:56.88
1
42
Roy, Ashley
Cabot
2:57.02
1
43
Smith, Melody
Conway
2:58.41
1
44
Gibson, Kristian
Alma
2:59.63
1
45
Burroughs, Macy
Vilonia
3:01.95
1
46
Thompson, Kierra
Crossett
3:03.78
1
47
Maymoundok, Sarika
Fort Smith North
3:04.76
1
48
Martinez, Jasmine
Fort Smith North
3:05.09
1
49
Sarmer, Nikki
Mountain Home
3:05.38
1
50
Alexander, Hannah
Alma
3:06.01
1
51
Flores, Divina
Fort Smith North
3:06.61
1
52
Yawn, Laura
Heritage
3:06.97
1
53
MARKS, RAVIEYUN
Camden Fairview
3:09.37
1
54
Ford, Lauren
Vilonia
3:11.46
1
55
Monroe, Chancey
Crossett
3:13.20
1
56
Canta, Jessica
Mountain Home
3:20.48
1
57
Conner, Quintiauna
Parkview Arts-Sc
3:41.31
1
58
Baker, Jalesia
Parkview Arts-Sc
3:41.92
1
--
Myrick, Jasmine
Springdale
DNF
1
--
Pugh, Elisabeth
Little Rock Chri
DQ
1
Womens 800m A-4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Simmons, Mary
Heber Springs
2:37.24
1
2
Byram, Shelbie
Melbourne
2:41.43
1
3
Smith, Sidney
Des Arc
2:43.95
1
4
Carter, Katy
Magazine
2:45.42
1
5
Gordon, Shelby
Magazine
2:45.87
1
6
Youngblood, Kristen
Green Forest
2:46.85
1
7
Laird, Jenny
Waldron
2:47.59
1
8
Thomas, Savannah
Heber Springs
2:49.73
1
9
Fricks, Jada
Ashdown
2:50.69
1
10
Angeles, Karina
De Queen
2:51.14
1
11
Black, Emily
Waldron
2:52.69
1
12
Reed, Macey
Greenland
2:53.07
1
13
Garcia, Ashley
Des Arc
2:53.41
1
14
Ridgway, Tabetha
Heber Springs
2:55.26
1
15
Farrish, Rhianna
Mansfield
2:58.62
1
16
Ketcher, Cheyenne
Elkins
2:58.75
1
17
Ree, Brooklyn
Ozark
2:58.96
1
18
Perkins, Macy
Green Forest
2:59.81
1
19
Avila, Tatiana
De Queen
3:00.02
1
20
Ward, Shelby
Trinity Christia
3:03.68
1
21
Parish, Courtney
Mansfield
3:04.62
1
22
Wetzel, Lindsey
Melbourne
3:04.72
1
23
Bean, Khelsea
Green Forest
3:05.63
1
24
White, Madison
Waldron
3:06.74
1
25
Garth, Kallie
Des Arc
3:06.89
1
26
Kitchens, Shayde
De Queen
3:06.99
1
27
Jaco, Naomie
Southside (Bates
3:07.81
1
28
Wiliford, Emily
Jessieville
3:08.16
1
29
Lee, Alexandria
Jessieville
3:08.29
1
30
Henson, Holly
Mansfield
3:08.34
1
31
Forst, Beth
Magazine
3:09.17
1
32
Hammons, Holly
Elkins
3:15.53
1
33
Crain, Delaney
Jessieville
3:16.53
1
34
Bullard, Sydney
Southside (Bates
3:19.59
1
35
Bankosh, Megan
Ashdown
3:27.20
1
36
Salas, Nancy
Caddo Hills
3:37.19
1
37
McNamee, Kristine
Caddo Hills
3:43.60
1
38
Robinson, Akenerial
Clarendon
3:58.37
1
39
Palmer, Danesha
Clarendon
4:16.07
1
--
Thomas, Destiny
Gentry Public
DNF
1
--
Ames, Eunita
Sloan-Hendrix
DNF
1
--
Cooper, Loni Beth
Melbourne
DNF
1
--
Leeth, Jazzmine
Clarendon
DNF
1
Womens 1600m 5A-7A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Montoya, Maggie
Rogers
5:08.43
1
2
Wheelhouse, Kelsey
Bentonville
5:12.03
1
3
Myers, Emily
Cabot
5:14.25
1
4
Bishop, Logan
Batesville
5:14.59
1
5
Mohler, Sam
Mountain Home
5:16.22
1
6
Reina, Valerie
Har-Ber
5:16.31
1
7
Meinzer, Natalie
Batesville
5:22.46
1
8
Rodriquez, Carlee
Rogers
5:26.47
1
9
Sinning, Allison
Cabot
5:26.88
1
10
Spychalski, Morgan
Bentonville
5:37.76
1
11
Burson, Brittany
Fayetteville
5:37.87
1
12
Randolph, Eden
Rogers
5:41.17
1
13
Gibbons, Rebekah
Van Buren
5:42.35
1
14
Weece, Erin
Fort Smith South
5:43.28
1
15
Turner, Cassidy
Lake Hamilton
5:45.83
1
16
Swaim, Addy
Vilonia
5:50.78
1
17
Gomez, Alondra
Fort Smith South
5:53.06
1
18
King, Stephanie
Vilonia
5:54.22
1
19
Emmerling, Stacy
Bryant
5:54.54
1
20
Patrick, Diana
Lake Hamilton
5:56.14
1
21
Billins, Talyn
Bryant
5:58.48
1
22
Foreman, Abbey
Har-Ber
5:59.18
1
23
Reddig, Mary Agnes
Jonesboro Senior
6:00.41
1
24
Morton, Morgan
Bentonville
6:01.10
1
25
Fiser, Hannah
Little Rock Chri
6:02.83
1
26
Collier, Kaitlyn
Har-Ber
6:04.27
1
27
Murtishaw, Rachel
Cabot
6:04.96
1
28
Linna, Abbie
Conway
6:06.32
1
29
Wells, Riley
Searcy
6:07.74
1
30
Reed, Kayla
Greenwood
6:08.71
1
31
Morton, Kylie
Mountain Home
6:09.22
1
32
Smith, Beth
Russellville
6:10.51
1
33
Brown, Carley
Little Rock Chri
6:10.71
1
34
Pugh, Elisabeth
Little Rock Chri
6:16.26
1
35
Burroughs, Macy
Vilonia
6:20.15
1
36
Montoya, Monika
Alma
6:22.12
1
37
Sarah, Borengasser
Russellville
6:23.49
1
38
Bowles, Breanna
Van Buren
6:24.27
1
39
Brecht, Melanie
Heritage
6:29.55
1
40
Rea, Drake
Conway
6:35.12
1
41
McCoy, Alex
Alma
6:44.12
1
42
Douglas, Mikayla
Bryant
6:44.44
1
43
Marciano, Miraya
Alma
6:44.77
1
44
Plumlee, Abbi
Mountain Home
6:45.31
1
45
Svebek, McKenzie
Siloam Springs
6:45.52
1
46
Maymoundok, Sarika
Fort Smith North
6:45.67
1
47
Platt, Elka
Greenwood
6:45.81
1
48
Flores, Divina
Fort Smith North
6:51.12
1
49
McLeane, Kirby
Camden Fairview
6:52.48
1
50
Martinez, Jasmine
Fort Smith North
6:54.03
1
51
Launius, Casey
Camden Fairview
6:55.31
1
52
Lowry, Emily
Siloam Springs
6:55.75
1
53
Clenney, Kristen
Van Buren
6:56.46
1
--
Predmore, Kathryn
Conway
DNF
1
--
Fuller, Matti
Siloam Springs
DNF
1
Womens 1600m A-4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Carter, Katy
Magazine
5:51.09
1
2
Fires, Madelyn
Heber Springs
5:59.47
1
3
Garcia, Jocelyn
De Queen
6:00.78
1
4
Dominguez, Suri
De Queen
6:09.20
1
5
King, Rachel
Magazine
6:12.63
1
6
Maverick, Miranda
Waldron
6:12.91
1
7
Wood, Samantha
Heber Springs
6:15.25
1
8
Black, Emily
Waldron
6:15.40
1
9
Matthews, Amanda
Heber Springs
6:15.96
1
10
Mitchell, Erin
De Queen
6:20.90
1
11
Fricks, Jada
Ashdown
6:21.03
1
12
Ames, Eunita
Sloan-Hendrix
6:22.42
1
13
Whitehead, Mattie
Genoa Central
6:25.56
1
14
Williams, Ashlyna
Ashdown
6:28.31
1
15
Perkins, Macy
Green Forest
6:28.95
1
16
Brokaw, Shelby
Melbourne
6:30.87
1
17
Simmons, Ale
Trinity Christia
6:35.74
1
18
Page, Caroline
Gentry Public
6:42.20
1
19
Rincon, Sarah
Green Forest
6:44.71
1
20
Elam, Kylee
Des Arc
6:48.17
1
21
Urioste, Jazz
Eureka Springs
6:49.08
1
22
Ping, Savannah
Waldron
6:52.85
1
23
Hernanez, Mabeline
Green Forest
7:02.95
1
24
Devorak, Natalie
Des Arc
7:04.02
1
25
Henson, Holly
Mansfield
7:04.91
1
26
Gonzalez, Victoria
Des Arc
7:05.23
1
--
Jaco, Naomie
Southside (Bates
DNF
1
--
Krammer, Katie
Southside (Bates
DNF
1
--
Buckwalter, Robin
Sloan-Hendrix
DNF
1
--
Ketcher, Cheyenne
Elkins
DNF
1
--
Salas, Nancy
Caddo Hills
DNF
1
--
Bankosh, Megan
Ashdown
DNF
1
--
Reather, Logan
Mansfield
DNF
1
--
Parish, Courtney
Mansfield
DNF
1
--
Bailey, Xvian
Clarendon
DNF
1
--
Cartwright, Yummonique
Clarendon
DNF
1
--
Byram, Shelbie
Melbourne
DNF
1
--
Coleman, Alex
Clarendon
DNF
1
--
Gordon, Shelby
Magazine
DNF
1
Womens 3200m 5A-7A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Montoya, Maggie
Rogers
11:11.70
1
2
Myers, Emily
Cabot
11:18.02
1
3
Reina, Valerie
Har-Ber
11:29.10
1
4
Sheets, Deirdre
Heritage
11:53.93
1
5
Sinning, Allison
Cabot
11:56.19
1
6
Huckabee, Micah
Cabot
12:00.47
1
7
Raney, Hannah
Bryant
12:12.06
1
8
King, Bethany
Bentonville
12:13.36
1
9
James, Jordan
Rogers
12:14.78
1
10
Alves, Bella
Fayetteville
12:32.51
1
11
Mills, Lindsey
Lake Hamilton
12:36.45
1
12
Lynch, Abigail
Lake Hamilton
12:45.05
1
13
Patrick, Diana
Lake Hamilton
12:47.91
1
14
Perry, Meghan
Bentonville
12:53.95
1
15
Bell, Caitlyn
Bryant
13:06.22
1
16
Adair, Leslie
Van Buren
13:08.31
1
17
Ackley, Lauren
Bryant
13:29.49
1
18
Needham, Chelsey
Van Buren
13:51.44
1
19
Fuller, Matti
Siloam Springs
15:07.07
1
--
Swaim, Addy
Vilonia
DNF
1
--
Vasquez, Marla
Bentonville
DNF
1
--
Page, Carly
Fayetteville
DNF
1
--
King, Stephanie
Vilonia
DNF
1
--
Schorgl, Elizabeth
Conway
DNF
1
--
Harrell, Lauren
Rogers
DNF
1
--
Brock, Cecily
Beebe
DNF
1
--
Svebek, McKenzie
Siloam Springs
DNF
1
Womens 3200m A-4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Carter, Katy
Magazine
12:57.55
1
2
Fires, Madelyn
Heber Springs
13:03.85
1
3
Cannon, Mattie
Heber Springs
13:40.13
1
4
Gordon, Shelby
Magazine
13:40.71
1
5
Maverick, Miranda
Waldron
13:40.80
1
6
House, Savannah
Heber Springs
14:05.95
1
7
Gonzalez, Samantha
Des Arc
14:12.20
1
8
Ping, Savannah
Waldron
14:14.24
1
9
Simmons, Ale
Trinity Christia
14:28.75
1
10
Nelson, Hannah
Trinity Christia
14:34.35
1
--
Harper, Mia
Mansfield
DNF
1
--
Garlin, Cheyenne
Mansfield
DNF
1
--
Schwartz, Hannah
Ashdown
DNF
1
--
Van Herpen, Rachel
Mansfield
DNF
1
--
Brister, Ty'Breah
Clarendon
DNF
1
--
Calderon, Ricarda
Waldron
DNF
1
--
Brokaw, Shelby
Melbourne
DNF
1
--
Buckwalter, Robin
Sloan-Hendrix
DNF
1
--
Hernanez, Mabeline
Green Forest
DNF
1
--
Perez, Jocelyn
Green Forest
DNF
1
--
Hernandez, Yarixa
Green Forest
DNF
1
--
Urioste, Jazz
Eureka Springs
DNF
1
--
Garcia, Jocelyn
De Queen
DNF
1
--
Page, Caroline
Gentry Public
DNF
1
--
Liu, Jia Min
Lamar
DNF
1
--
Hernandez, Daniela
De Queen
DNF
1
--
Cole, Latisha
Clarendon
DNF
1
--
Dominguez, Suri
De Queen
DNF
1
--
Williams, Ashlyna
Ashdown
DNF
1
Womens 60m Hurdles 5A-7A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Royal, Alexis
Bryant
09.10
nwi
5
2
Manning, Macy
Fayetteville
09.16
nwi
5
3
DODDS, ALECIA
Camden Fairview
09.25
nwi
4
4
Stumbaugh, Payton
Har-Ber
09.28
nwi
5
5
Nastasi, Anna
Fayetteville
09.44
nwi
5
6
Herman, Kelsey
Crossett
09.44
nwi
5
7
Juniel, Natallya
Camden Fairview
09.59
nwi
4
8
Pippen, Aulexis
Crossett
09.69
nwi
4
9
McClain, Courtney
Heritage
09.72
nwi
4
10
Morton, Logan
Bentonville
09.94
nwi
5
11
Martin, Payton
Lake Hamilton
09.95
nwi
4
12
Galloway, Sarah
Bentonville
10.00
nwi
3
13
Rodely, Macey
Jonesboro Senior
10.05
nwi
5
14
Gutzman, Madison
Bentonville
10.35
nwi
4
15
Purtle, Ashton
Russellville
10.39
nwi
2
16
Anderson, Jayla
Bryant
10.40
nwi
5
17
Brasuell, Brittney
Van Buren
10.69
nwi
3
18
Love, Mia
Crossett
10.73
nwi
3
19
Wells, Brooke
Fort Smith South
10.76
nwi
3
20
Drain, Jessica
Russellville
10.92
nwi
1
21
Powell, Maya
Parkview Arts-Sc
11.00
nwi
3
22
Bright, Carly
Fayetteville
11.01
nwi
3
23
Vang, Mailee
Rogers
11.22
nwi
2
24
Skaggs, Bethany
Greenwood
11.38
nwi
1
25
Shores, Serena
Van Buren
11.40
nwi
3
26
Fennessee, Crista
Parkview Arts-Sc
11.54
nwi
2
27
Carter, Chloe
Heritage
11.68
nwi
3
28
Arnold, Rachel
Mountain Home
11.83
nwi
2
29
Caldwell, Sasha
El Dorado
12.08
nwi
2
30
Benton, Rynesha
Parkview Arts-Sc
12.20
nwi
1
31
Embry, Alena
Vilonia
13.02
nwi
2
32
Walker, Tracy
Camden Fairview
13.08
nwi
4
33
Applegate, Anna
Cabot
14.94
nwi
2
Womens 60m Hurdles A-4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Lee, Tayleana
Green Forest
10.16
nwi
6
2
Pyles, Kaylie
Mansfield
10.17
nwi
6
3
Phillips, Kathryn
Harding Academy
10.28
nwi
5
4
Davis, Hallie
Booneville
10.57
nwi
6
5
Powell, Naundi
De Queen
10.59
nwi
5
6
Kilbourn, Jessie
Green Forest
10.60
nwi
5
7
Huddleston, Hannah
Waldron
10.85
nwi
6
8
Jones, Marissa
Genoa Central
10.96
nwi
2
9
Scott, Labrisha
Ashdown
10.97
nwi
6
10
Scantling, Summer
Mansfield
11.05
nwi
5
11
Hudgens, Casey
Waldron
11.20
nwi
6
12
Sellers, Erica
De Queen
11.24
nwi
5
13
Smith, Kirby
Des Arc
11.41
nwi
5
14
Ridgway, Tabetha
Heber Springs
11.43
nwi
4
15
Wiley, Faithia
Clarendon
11.45
nwi
2
16
White, Jordan
Gravette
11.48
nwi
4
17
Glassell, Emily
Green Forest
11.50
nwi
3
18
Harper, Curtina
Ashdown
11.52
nwi
2
19
Spear, Jasmine
De Queen
11.54
nwi
5
20
Pruitt, Kassie
Jessieville
11.57
nwi
3
21
Webster, Ali
Ozark
11.58
nwi
6
22
Owens, Alexa
Waldron
11.59
nwi
4
23
Morris, Becky
Mansfield
11.66
nwi
4
24
McMahan, Josie
Southside (Bates
11.67
nwi
1
25
Mangum, H
Heber Springs
11.75
nwi
5
26
Cree, Alli
Trinity Christia
12.03
nwi
4
27
Melick, Eden
Trinity Christia
12.16
nwi
4
28
Davis, Amari
Ashdown
12.16
nwi
6
29
Martin, Cierra
Lavaca
12.17
nwi
2
30
Pratt, Cortney
Southside (Bates
12.28
nwi
3
31
Dunlap, Nacona
Gentry Public
12.33
nwi
4
32
Vandivor, Paige
Heber Springs
12.41
nwi
4
33
Yang, Panhia
Magazine
12.45
nwi
2
34
Competeso, Julie
Elkins
12.66
nwi
3
35
Holmes, Samantha
Magazine
12.66
nwi
1
36
Freeman, Alicia
Clarendon
13.07
nwi
1
37
Mendoza, Dahlia
Gentry Public
13.92
nwi
3
38
Guthrie, Kerissa
Elkins
14.76
nwi
2
39
Bailey, Xvian
Clarendon
16.46
nwi
2
40
Haigwood, Angel
Melbourne
17.56
nwi
3
Womens 4x400m Relay 5A-7A
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Gutzman
,
Knight
,
Wheelhou
,
Morton
Bentonville
4:07.04
4
2
Royal
,
Boone
,
Ward
,
Murdock
Bryant
4:07.70
4
3
Manning
,
Nastasi
,
Agana
,
Burson
Fayetteville
4:16.44
4
4
Reina
,
Kirchner
,
Stumbaug
,
Wilson
Har-Ber
4:18.86
4
5
Cross
,
Juniel
,
Walker
,
Dodds
Camden Fairview
4:20.01
3
6
Couser
,
Love
,
Robinson
,
Hodges
Crossett
4:25.03
1
7
Brasuell
,
Fajardo
,
Shores
,
Gibbons
Van Buren
4:26.59
3
8
Salinas
,
Rodrique
,
Dorch
,
Montoya
Rogers
4:26.99
3
9
Weeks
,
Barnhill
,
Weeks
,
Sheehan
Cabot
4:27.30
3
10
Darnley
,
Davis
,
Martin
,
Cobb
Lake Hamilton
4:32.68
2
11
Tollefso
,
Doby
,
Meaborn
,
Conley
Conway
4:34.64
2
12
Darnell
,
Hancock
,
Borengas
,
Taylor
Russellville
4:36.34
3
13
Hicks
,
Anderson
,
Caldwell
,
Taylor
El Dorado
4:40.58
2
14
Porchia
,
Jones
,
Harrison
,
Powell
Parkview Arts-Sc
4:42.62
3
15
Ballard
,
Skaggs
,
Reed
,
Yeager
Greenwood
4:51.53
1
16
Mohler
,
Morton
,
Zortman
,
Arnold
Mountain Home
5:00.66
1
--
Jackson
,
Brown
,
Lee
,
Jefferso
Little Rock Cent
DNF
4
--
Lundy
,
Lundy
,
Jones
,
Britton
Heritage
DQ
2
Womens 4x400m Relay A-4A
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Moody
,
Hodges
,
Macdonal
,
Kral
Jessieville
4:34.32
3
2
Eaton
,
Mangum
,
Miller
,
Thomas
Heber Springs
4:35.34
3
3
Byram
,
Cooper
,
Wetzel
,
Brokaw
Melbourne
4:37.22
2
4
Laird
,
Salmon
,
Roper
,
Richmond
Waldron
4:37.51
3
5
White
,
Lowe
,
Smith
,
Smith
Des Arc
4:43.57
3
6
Ward
,
Lee
,
Scantlin
,
Pyles
Mansfield
4:45.78
2
7
Andrews
,
Goodman
,
Rivera
,
Youngblo
Green Forest
4:49.11
2
8
Bills
,
Arnold
,
Flesner
,
Cook
Gentry Public
4:55.27
2
9
Reeves
,
Bryson
,
Hudgeons
,
Madison
Dardanelle
5:06.39
1
10
Wade
,
Ward
,
Stevens
,
Cree
Trinity Christia
5:20.06
2
11
Taylor
,
Wiley
,
Davenpor
,
Johnson
Clarendon
6:08.20
1
Womens 4x800m Relay 5A-7A
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Sinning
,
Huckabee
,
Myers
,
Sheehan
Cabot
9:51.31
1
2
Burson
,
Alves
,
Agana
,
Page
Fayetteville
10:01.79
1
3
Morton
,
Freehlin
,
King
,
Wheelhou
Bentonville
10:06.84
1
4
Mills
,
Crawford
,
Tran
,
Darnley
Lake Hamilton
10:17.42
1
5
Brown
,
Sheets
,
Garcia
,
Chavez
Heritage
10:21.92
1
6
Raney
,
Murdock
,
Emmerlin
,
Bell
Bryant
10:22.19
1
7
Harrell
,
Randolph
,
Maass
,
Salinas
Rogers
10:27.92
1
8
Borengas
,
Hancock
,
Smith
,
Taylor
Russellville
10:35.96
1
9
Tollefso
,
Predmore
,
Linna
,
Rea
Conway
10:38.56
1
10
Osterhol
,
Brown
,
Fiser
,
Pugh
Little Rock Chri
10:44.36
1
11
Foreman
,
Kirchner
,
Collier
,
Ezell
Har-Ber
10:51.50
1
12
Relay Team
Vilonia
11:20.99
1
13
Powell
,
Porchia
,
Harrison
,
Fennesse
Parkview Arts-Sc
11:25.34
1
14
Needham
,
Bowles
,
Clenney
,
Barlow
Van Buren
11:48.84
1
15
Lowry
,
Gay
,
Fuller
,
Svebek
Siloam Springs
11:54.70
1
16
Brock
,
Spinks
,
Treece
,
Taylor
Beebe
11:55.55
1
17
Launius
,
Dodds
,
McLeane
,
Marks
Camden Fairview
12:11.05
1
--
Bowman
,
Monroe
,
Walter
,
Thompson
Crossett
DNF
1
Womens 4x800m Relay A-4A
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Byram
,
Cooper
,
Wetzel
,
Brokaw
Melbourne
10:59.93
1
2
Laird
,
White
,
Black
,
Maverick
Waldron
11:13.11
1
3
Matthews
,
Cannon
,
House
,
Simmons
Heber Springs
11:15.20
1
4
Elam
,
Garcia
,
Gonzalez
,
Smith
Des Arc
11:23.55
1
5
Angeles
,
Angeles
,
Ray
,
Domingue
De Queen
11:24.43
1
6
Bryan
,
Carter
,
Gordon
,
Forst
Magazine
11:48.32
1
7
Bean
,
White
,
Rincon
,
Youngblo
Green Forest
11:50.76
1
8
Henson
,
Van Herp
,
Parish
,
Farrish
Mansfield
11:52.07
1
9
Bankosh
,
Williams
,
Fricks
,
Houck
Ashdown
11:55.54
1
10
Taylor
,
Daily
,
Pruitt
,
Wiliford
Jessieville
11:58.77
1
11
Flesner
,
Thomas
,
Hammond
,
Arnold
Gentry Public
12:01.19
1
12
Simmons
,
Ward
,
Wade
,
Nelson
Trinity Christia
12:22.05
1
13
Bullard
,
Jaco
,
McMahan
,
Jones
Southside (Bates
13:14.68
1
14
Palmer
,
Cole
,
Brister
,
Cole
Clarendon
17:08.29
1
Womens Shot Put 5A-7A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Chunn, Melissa
Lake Hamilton
38-03.50
(11.67m)
1
2
Franklin, Jervae
Fayetteville
37-01.00
(11.30m)
1
3
Rodely, Macey
Jonesboro Senior
36-08.25
(11.18m)
1
4
Biittner, Michelle
Bentonville
36-02.25
(11.03m)
1
5
Biittner, Patrice
Bentonville
35-08.00
(10.87m)
1
6
Austin, Brittany
Fayetteville
34-07.50
(10.55m)
1
7
Schatzman, Kristen
Heritage
34-07.00
(10.54m)
1
8
Secrest, Jasmine
Bentonville
33-05.75
(10.20m)
1
9
Johnson, Donyell
Crossett
33-00.00
(10.06m)
1
10
McMillion, Raven
Nettleton
32-07.25
(9.94m)
1
11
Keith, Shaquanna
Crossett
32-02.50
(9.82m)
1
--
Pisciotta, Sierra
Rogers
ND
(--)
1
--
Burris, Miranda
Lake Hamilton
ND
(--)
1
--
Guthrie, Courtney
Mountain Home
ND
(--)
1
--
Khounehak, Nicky
Springdale
ND
(--)
1
--
Blanks, Kierra
Searcy
ND
(--)
1
--
McClain, Courtney
Heritage
ND
(--)
1
--
Bowen, Morgan
Heritage
ND
(--)
1
--
Welborn, Kennedy
Rogers
ND
(--)
1
--
Ledbetter, Shayla
Rogers
ND
(--)
1
--
Sisson, Sarah
Russellville
ND
(--)
1
--
Blesi, Samantha
Russellville
ND
(--)
1
--
Buford, Haley
Cabot
ND
(--)
1
--
Wright, Carlee
Cabot
ND
(--)
1
--
FOGLE, ANGELA
Camden Fairview
ND
(--)
1
--
Ross, Shenequis
Camden Fairview
ND
(--)
1
--
Peel, Andriynne
Bryant
ND
(--)
1
--
Morris, Brandi
Bryant
ND
(--)
1
--
Thompson, Myah
Bryant
ND
(--)
1
--
Hicks, Caitlin
Hall
ND
(--)
1
--
Stephens, Morgan
Har-Ber
ND
(--)
1
--
Chatman, Shaunderka
Parkview Arts-Sc
ND
(--)
1
--
Thompson, Kelcee
Har-Ber
ND
(--)
1
--
Gentry, Ashley
Beebe
ND
(--)
1
--
Motgomery, Marleeya
Har-Ber
ND
(--)
1
Womens Shot Put A-4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Herron, Cathryn
Jessieville
32-06.00
(9.91m)
1
2
Haley, Forest
Caddo Hills
32-04.00
(9.86m)
1
3
Reano, Erin
Mansfield
31-09.00
(9.68m)
1
4
Engler, Anna
Heber Springs
31-05.25
(9.58m)
1
5
Clark, Lindsey
Eureka Springs
31-05.25
(9.58m)
1
6
Jones, Deandra
De Queen
30-07.75
(9.34m)
1
7
White, Fantasia
De Queen
30-04.00
(9.25m)
1
8
Lindsey, Stamps
Waldron
30-00.25
(9.15m)
1
--
Catlett, Ashley
Magazine
ND
(--)
1
--
Bryan, Cari
Magazine
ND
(--)
1
--
Eaton, Taylor
Heber Springs
ND
(--)
1
--
Cresswell, M
Heber Springs
ND
(--)
1
--
McAleese, Braeghtyn
Harding Academy
ND
(--)
1
--
Kral, Natalie
Jessieville
ND
(--)
1
--
Rhoades, Whitney
Magazine
ND
(--)
1
--
Pruitt, Kassie
Jessieville
ND
(--)
1
--
Luttrell, Jessica
Waldron
ND
(--)
1
--
Nelson, Bailey
Waldron
ND
(--)
1
--
Bridges, Lindsey
Trinity Christia
ND
(--)
1
--
Cooper, Kayla
Bauxite
ND
(--)
1
--
O'Neal, Callie
Bauxite
ND
(--)
1
--
Mitchell, Macey
Mansfield
ND
(--)
1
--
Haigwood, Angel
Melbourne
ND
(--)
1
--
Van Herpen, Rachel
Mansfield
ND
(--)
1
--
Everetts, Becca
Ozark
ND
(--)
1
--
Gilbreath, Caitlynn
Ozark
ND
(--)
1
--
Hill, Chantell
Clarendon
ND
(--)
1
--
Jackson, Ronnisha
Clarendon
ND
(--)
1
--
Virgil, Chariea
Clarendon
ND
(--)
1
--
Smith, Kirby
Des Arc
ND
(--)
1
--
Smith, Rachel
Des Arc
ND
(--)
1
--
Bennett, Jalan
De Queen
ND
(--)
1
--
Sandefur, Keona
Ashdown
ND
(--)
1
--
Stuart, Raven
Ashdown
ND
(--)
1
--
Evans, Leverise
Ashdown
ND
(--)
1
--
Cluff, Crystal
Caddo Hills
ND
(--)
1
--
Bragg, Lindsey
Caddo Hills
ND
(--)
1
--
Andrews, Harleigh
Green Forest
ND
(--)
1
--
Fryar, Shelby
Green Forest
ND
(--)
1
--
Woodall, Michelle
Gentry Public
ND
(--)
1
--
Quinn, Molly
Greenland
ND
(--)
1
--
Fultz, Nakisha
Green Forest
ND
(--)
1
--
Higgs, Kimberly
Elkins
ND
(--)
1
--
Johnson, Skylar
Elkins
ND
(--)
1
--
McCoy, Brianna
Des Arc
ND
(--)
1
--
Hernandez, Rachelle
Gentry Public
ND
(--)
1
--
Cook, Rebekah
Gentry Public
ND
(--)
1
Womens High Jump 5A-7A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Purtle, Ashton
Russellville
5-04.00
(1.63m)
1
2
Herman, Kelsey
Crossett
5-02.00
(1.57m)
1
2
Conley, Sydney
Fayetteville
5-02.00
(1.57m)
1
4
McClain, Courtney
Heritage
5-02.00
(1.57m)
1
5
Marshall, Shakeria
Arkansas
5-02.00
(1.57m)
1
6
Smith, Shea
Van Buren
5-00.00
(1.52m)
1
10
Brewer, Dana
Crossett
4-10.00
(1.47m)
1
10
Ray, Emily
Alma
4-10.00
(1.47m)
1
10
Roller, Margo
Rogers
4-10.00
(1.47m)
1
13
Spychalski, Morgan
Bentonville
4-10.00
(1.47m)
1
14
Darnell, Merideth
Russellville
4-10.00
(1.47m)
1
7
Hill, Phylicia
Fayetteville
4-10.00
(1.47m)
1
7
Lundy, Ellen
Heritage
4-10.00
(1.47m)
1
7
Morgan, Summer
Har-Ber
4-10.00
(1.47m)
1
15
Flemons, Keundra
Arkansas
4-08.00
(1.42m)
1
15
Campbell, Leigh Leigh
Rogers
4-08.00
(1.42m)
1
15
Cashaw, Jasmine
Little Rock Cent
4-08.00
(1.42m)
1
15
Silcott, Kylie
Rogers
4-08.00
(1.42m)
1
15
Baker, Jalesia
Parkview Arts-Sc
4-08.00
(1.42m)
1
15
Teague, Brooke
Bentonville
4-08.00
(1.42m)
1
15
Morgan, Dashala
Fayetteville
4-08.00
(1.42m)
1
15
Gerads, Candace
Bentonville
4-08.00
(1.42m)
1
--
Seats, MaKena
Mountain Home
NH
(--)
1
--
Christian, Katie
Heritage
NH
(--)
1
--
Pippen, Aulexis
Crossett
NH
(--)
1
--
Rankins, Hannah
Fort Smith South
NH
(--)
1
--
Weeks, Tori
Cabot
NH
(--)
1
--
Ross, Marie
Fort Smith South
NH
(--)
1
--
Magneson, Lauren
Bryant
NH
(--)
1
--
Green, O'Dasha
Arkansas
NH
(--)
1
--
Rutherford, Briana
Bryant
NH
(--)
1
--
Gentles, Emily
Lake Hamilton
NH
(--)
1
--
Crawford, Angel
Lake Hamilton
NH
(--)
1
--
Zortman, Valory
Mountain Home
NH
(--)
1
--
Snipes, Leah
Little Rock Cent
NH
(--)
1
--
Powell, Maya
Parkview Arts-Sc
NH
(--)
1
Womens High Jump A-4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
18
Hudgeons, Leslie
Dardanelle
4.00m
(13'1.25)
1
1
Pyles, Kaylie
Mansfield
4-11.00
(1.50m)
1
2
Ward, Mallory
Mansfield
4-11.00
(1.50m)
1
3
Gragg, Quincy
Ozark
4-10.00
(1.47m)
1
4
Lassiter, Kaylie
Waldron
4-08.00
(1.42m)
1
4
Morphew, Kenzie
De Queen
4-08.00
(1.42m)
1
4
Jeans, Marrissa
Trinity Christia
4-08.00
(1.42m)
1
7
Hodges, Jessica
Jessieville
4-08.00
(1.42m)
1
8
Nelson, Hannah
Trinity Christia
4-08.00
(1.42m)
1
9
Jones, Morgan
Southside (Bates
4-08.00
(1.42m)
1
10
James, Kristan
Lamar
4-06.00
(1.37m)
1
10
Mitchell, Erin
De Queen
4-06.00
(1.37m)
1
10
Bullard, Sydney
Southside (Bates
4-06.00
(1.37m)
1
10
Salmon, Dawn
Waldron
4-06.00
(1.37m)
1
14
Macdonald, Juliet
Jessieville
4-04.00
(1.32m)
1
14
Lewis, Devin
Ozark
4-04.00
(1.32m)
1
14
Justice, Hayleigh
Southside (Bates
4-04.00
(1.32m)
1
14
Bruce, Ashley
De Queen
4-04.00
(1.32m)
1
--
Sain, Kimberlee
Clarendon
NH
(--)
1
--
Cassell, Kelsey
Southside (Bates
NH
(--)
1
--
Smith, Kensi
Southside (Bates
NH
(--)
1
--
Wilson, Andrea
Elkins
NH
(--)
1
--
Hammons, Holly
Elkins
NH
(--)
1
--
Wiley, Faithia
Clarendon
NH
(--)
1
--
Fant, Jayden
Caddo Hills
NH
(--)
1
--
Richmond, Emily
Waldron
NH
(--)
1
--
Brown, Ameil
Dardanelle
NH
(--)
1
--
Radford, Lakendra
Ashdown
NH
(--)
1
--
Murry, Raven
Clarendon
NH
(--)
1
--
Smith, Ashley
Southside (Bates
NH
(--)
1
--
Cluff, Crystal
Caddo Hills
NH
(--)
1
--
Ridgway, Tabetha
Heber Springs
NH
(--)
1
--
Simmons, Mary
Heber Springs
NH
(--)
1
--
Pike, Lonna
Gentry Public
NH
(--)
1
--
Kilbourn, Jessie
Green Forest
NH
(--)
1
--
Villeunava, Francella
Green Forest
NH
(--)
1
--
Glassell, Emily
Green Forest
NH
(--)
1
--
Peeler, S
Heber Springs
NH
(--)
1
--
Nelson, Bridget
Gentry Public
NH
(--)
1
--
Stockman, Dawn
Magazine
NH
(--)
1
--
Lee, Kennedy
Mansfield
NH
(--)
1
--
Urioste, Jazz
Eureka Springs
NH
(--)
1
--
Catlett, Ashley
Magazine
NH
(--)
1
--
Flesner, Kristen
Gentry Public
NH
(--)
1
--
Bryan, Brittney
Magazine
NH
(--)
1
Womens Long Jump 5A-7A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Conley, Sydney
Fayetteville
19-09.25
(6.03m)
nwi
1
2
Herman, Kelsey
Crossett
17-09.00
(5.41m)
nwi
1
3
Royal, Alexis
Bryant
17-05.50
(5.32m)
nwi
1
4
Reagan, Brittani
Bentonville
17-04.75
(5.30m)
nwi
1
5
Pippen, Aulexis
Crossett
17-03.75
(5.28m)
nwi
1
6
Anderson, Cornisha
Fayetteville
17-02.75
(5.25m)
nwi
1
7
Dorch, Alex
Rogers
16-11.50
(5.17m)
nwi
1
8
Weeks, Lexi
Cabot
16-09.00
(5.11m)
nwi
1
9
Stewart, Miranda
Parkview Arts-Sc
16-08.75
(5.10m)
nwi
1
10
Nastasi, Anna
Fayetteville
16-06.75
(5.05m)
nwi
1
11
Morton, Madison
Bentonville
16-06.50
(5.04m)
nwi
1
12
Ward, Leah
Bryant
16-04.00
(4.98m)
nwi
1
13
Dixon, McKenzie
Bentonville
16-02.25
(4.93m)
nwi
1
14
Snipes, Leah
Little Rock Cent
16-02.00
(4.93m)
nwi
1
15
Stumbaugh, Payton
Har-Ber
16-01.75
(4.92m)
nwi
1
16
Walker, Tracy
Camden Fairview
16-01.50
(4.91m)
nwi
1
--
Appukatan, Sarani
Russellville
ND
(--)
nwi
1
--
Hardin, Rachel
Siloam Springs
ND
(--)
nwi
1
--
Purtle, Ashton
Russellville
ND
(--)
nwi
1
--
Sandor, Morgan
Rogers
ND
(--)
nwi
1
--
Armstrong, Tiara
Russellville
ND
(--)
nwi
1
--
Jones, Raya
Heritage
ND
(--)
nwi
1
--
Lundy, Ellen
Heritage
ND
(--)
nwi
1
--
Britton, Gina
Heritage
ND
(--)
nwi
1
--
Feole, Torry
Springdale
ND
(--)
nwi
1
--
Zapie, Patty
Springdale
ND
(--)
nwi
1
--
Kham, Alee
Springdale
ND
(--)
nwi
1
--
BONET, LAQUASHIA
Camden Fairview
ND
(--)
nwi
1
--
Love, Mia
Crossett
ND
(--)
nwi
1
--
Cashaw, Jasmine
Little Rock Cent
ND
(--)
nwi
1
--
Barnett, Katelyn
Beebe
ND
(--)
nwi
1
--
Spinks, Autumn
Beebe
ND
(--)
nwi
1
--
Rhoden, Toni
Fort Smith South
ND
(--)
nwi
1
--
Muhammad, Mekaylah
Bryant
ND
(--)
nwi
1
--
Briswalter, Courtney
Cabot
ND
(--)
nwi
1
--
Green, Kenya
Arkansas
ND
(--)
nwi
1
--
Clark, Skyy
Little Rock Cent
ND
(--)
nwi
1
--
Juniel, Natallya
Camden Fairview
ND
(--)
nwi
1
Womens Long Jump A-4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Pyles, Kaylie
Mansfield
16-07.00
(5.05m)
nwi
1
2
Lowe, Aliscan
Des Arc
15-11.50
(4.86m)
nwi
1
3
Ward, Mallory
Mansfield
15-05.00
(4.70m)
nwi
1
4
Lee, Tayleana
Green Forest
15-04.50
(4.69m)
nwi
1
5
Davis, Hallie
Booneville
15-02.25
(4.63m)
nwi
1
6
Scott, Labrisha
Ashdown
15-01.25
(4.60m)
nwi
1
--
Hargett, Stacee
Melbourne
ND
(--)
nwi
1
--
McMahan, Josie
Southside (Bates
ND
(--)
nwi
1
--
Morris, Becky
Mansfield
ND
(--)
nwi
1
--
Martin, Cierra
Lavaca
ND
(--)
nwi
1
--
Thomas, Kayna
Lavaca
ND
(--)
nwi
1
--
James, Kristan
Lamar
ND
(--)
nwi
1
--
Bryan, Brittney
Magazine
ND
(--)
nwi
1
--
Stockman, Dawn
Magazine
ND
(--)
nwi
1
--
Yang, Panhia
Magazine
ND
(--)
nwi
1
--
Yang, Maixay
Waldron
ND
(--)
nwi
1
--
Harrison, Nikki
Waldron
ND
(--)
nwi
1
--
Flake, Jayde
Union Christian
ND
(--)
nwi
1
--
Brown, Ameil
Dardanelle
ND
(--)
nwi
1
--
Hudgeons, Leslie
Dardanelle
ND
(--)
nwi
1
--
Richmond, Emily
Waldron
ND
(--)
nwi
1
--
Dayberry, Rianna
Southside (Bates
ND
(--)
nwi
1
--
Smith, Ashley
Southside (Bates
ND
(--)
nwi
1
--
Keeney, Kristina
Southside (Bates
ND
(--)
nwi
1
--
Anderson, Nell
Union Christian
ND
(--)
nwi
1
--
Cree, Alli
Trinity Christia
ND
(--)
nwi
1
--
Davenport, Anesha
Clarendon
ND
(--)
nwi
1
--
Wiley, Faithia
Clarendon
ND
(--)
nwi
1
--
Johnson, Rickel
Clarendon
ND
(--)
nwi
1
--
Gilmore, Lindsay
De Queen
ND
(--)
nwi
1
--
Morphew, Kenzie
De Queen
ND
(--)
nwi
1
--
Powell, Naundi
De Queen
ND
(--)
nwi
1
--
Radford, Lakendra
Ashdown
ND
(--)
nwi
1
--
Haley, Forest
Caddo Hills
ND
(--)
nwi
1
--
Parker, Mercedes
Ashdown
ND
(--)
nwi
1
--
Cluff, Crystal
Caddo Hills
ND
(--)
nwi
1
--
Fant, Jayden
Caddo Hills
ND
(--)
nwi
1
--
Davison, Kelsi
Heber Springs
ND
(--)
nwi
1
--
Vandivor, Paige
Heber Springs
ND
(--)
nwi
1
--
Peeler, S
Heber Springs
ND
(--)
nwi
1
--
Moody, Kaitlyn
Jessieville
ND
(--)
nwi
1
--
Cooper, Sara
Lamar
ND
(--)
nwi
1
--
Macdonald, Juliet
Jessieville
ND
(--)
nwi
1
--
Pike, Lonna
Gentry Public
ND
(--)
nwi
1
--
Kilbourn, Jessie
Green Forest
ND
(--)
nwi
1
--
Bills, Bailey
Gentry Public
ND
(--)
nwi
1
--
Coleman, Sarah
Harding Academy
ND
(--)
nwi
1
--
Goodman, Katelyn
Green Forest
ND
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump 5A-7A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Conley, Sydney
Fayetteville
38-03.75
(11.68m)
nwi
1
2
Stewart, Miranda
Parkview Arts-Sc
37-10.00
(11.53m)
nwi
1
3
Royal, Alexis
Bryant
37-01.75
(11.32m)
nwi
1
4
Reagan, Brittani
Bentonville
36-05.50
(11.11m)
nwi
1
5
Anderson, Cornisha
Fayetteville
35-09.50
(10.91m)
nwi
1
6
Swinton, Brianna
Parkview Arts-Sc
34-09.75
(10.61m)
nwi
1
7
Pippen, Aulexis
Crossett
34-03.00
(10.44m)
nwi
1
8
Dixon, McKenzie
Bentonville
34-00.00
(10.36m)
nwi
1
9
Snipes, Leah
Little Rock Cent
33-10.00
(10.31m)
nwi
1
10
Purtle, Ashton
Russellville
33-08.50
(10.27m)
nwi
1
--
Dorch, Alex
Rogers
ND
(--)
nwi
1
--
Armstrong, Tiara
Russellville
ND
(--)
nwi
1
--
Drain, Jessica
Russellville
ND
(--)
nwi
1
--
Porchia, London
Parkview Arts-Sc
ND
(--)
nwi
1
--
Green, Kenya
Arkansas
ND
(--)
nwi
1
--
Morine, Trinchelle
Arkansas
ND
(--)
nwi
1
--
Britton, Gina
Heritage
ND
(--)
nwi
1
--
Jones, Raya
Heritage
ND
(--)
nwi
1
--
Christian, Katie
Heritage
ND
(--)
nwi
1
--
Hardin, Rachel
Siloam Springs
ND
(--)
nwi
1
--
Spence, Madison
Siloam Springs
ND
(--)
nwi
1
--
Feole, Torry
Springdale
ND
(--)
nwi
1
--
BONET, LAQUASHIA
Camden Fairview
ND
(--)
nwi
1
--
Love, Mia
Crossett
ND
(--)
nwi
1
--
Garza, Kenzie
Har-Ber
ND
(--)
nwi
1
--
Motgomery, Marleeya
Har-Ber
ND
(--)
nwi
1
--
Nastasi, Anna
Fayetteville
ND
(--)
nwi
1
--
Robinson, Keyanna
Crossett
ND
(--)
nwi
1
--
Williams, Keyiana
Arkansas
ND
(--)
nwi
1
--
Muhammad, Mekaylah
Bryant
ND
(--)
nwi
1
--
Ward, Leah
Bryant
ND
(--)
nwi
1
--
Morton, Madison
Bentonville
ND
(--)
nwi
1
--
Walker, Tracy
Camden Fairview
ND
(--)
nwi
1
--
Verruchi, Evan
Har-Ber
ND
(--)
nwi
1
--
Cashaw, Jasmine
Little Rock Cent
ND
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump A-4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Scott, Labrisha
Ashdown
34-03.25
(10.45m)
nwi
1
2
Lee, Tayleana
Green Forest
33-09.75
(10.31m)
nwi
1
3
Lowe, Aliscan
Des Arc
32-09.50
(9.99m)
nwi
1
4
Davis, Amari
Ashdown
32-01.25
(9.79m)
nwi
1
5
Pyles, Kaylie
Mansfield
31-11.00
(9.73m)
nwi
1
6
Kral, Natalie
Jessieville
31-09.00
(9.68m)
nwi
1
7
Gilmore, Lindsay
De Queen
31-07.25
(9.63m)
nwi
1
--
Lee, Julie
Mansfield
ND
(--)
nwi
1
--
Hargett, Stacee
Melbourne
ND
(--)
nwi
1
--
Lee, Kennedy
Mansfield
ND
(--)
nwi
1
--
Thomas, Kayna
Lavaca
ND
(--)
nwi
1
--
Niblet, Sarah
Lavaca
ND
(--)
nwi
1
--
Pruitt, Kassie
Jessieville
ND
(--)
nwi
1
--
Stockman, Dawn
Magazine
ND
(--)
nwi
1
--
Bryan, Brittney
Magazine
ND
(--)
nwi
1
--
Richmond, Emily
Waldron
ND
(--)
nwi
1
--
Madison, Whitley
Dardanelle
ND
(--)
nwi
1
--
Harrison, Nikki
Waldron
ND
(--)
nwi
1
--
Hudgeons, Leslie
Dardanelle
ND
(--)
nwi
1
--
Brown, Ameil
Dardanelle
ND
(--)
nwi
1
--
Pratt, Cortney
Southside (Bates
ND
(--)
nwi
1
--
Ayres, Megan
Southside (Bates
ND
(--)
nwi
1
--
Justice, Hayleigh
Southside (Bates
ND
(--)
nwi
1
--
Cristee, Sarah
Waldron
ND
(--)
nwi
1
--
Son, Julie
Trinity Christia
ND
(--)
nwi
1
--
Powell, Naundi
De Queen
ND
(--)
nwi
1
--
Mclelland, Marjle
De Queen
ND
(--)
nwi
1
--
Sain, Kimberlee
Clarendon
ND
(--)
nwi
1
--
Porter, Sophia
Gentry Public
ND
(--)
nwi
1
--
Hammons, Holly
Elkins
ND
(--)
nwi
1
--
Vazquez, Viridiana
Booneville
ND
(--)
nwi
1
--
Fant, Jayden
Caddo Hills
ND
(--)
nwi
1
--
Radford, Lakendra
Ashdown
ND
(--)
nwi
1
--
Lee, Taylor
Clarendon
ND
(--)
nwi
1
--
Murry, Raven
Clarendon
ND
(--)
nwi
1
--
Coleman, Sarah
Harding Academy
ND
(--)
nwi
1
--
Peeler, S
Heber Springs
ND
(--)
nwi
1
--
Phillips, Kathryn
Harding Academy
ND
(--)
nwi
1
--
Davison, Kelsi
Heber Springs
ND
(--)
nwi
1
--
Mangum, H
Heber Springs
ND
(--)
nwi
1
--
Davis, Kylee
Gravette
ND
(--)
nwi
1
--
Florer, Deryn
Gentry Public
ND
(--)
nwi
1
--
Goodman, Katelyn
Green Forest
ND
(--)
nwi
1
--
Kilbourn, Jessie
Green Forest
ND
(--)
nwi
1
Womens Pole Vault 5A-7A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Weeks, Tori
Cabot
11-07.00
(3.53m)
1
2
Burroughs, Laiken
Lake Hamilton
10-10.00
(3.30m)
1
3
Weeks, Lexi
Cabot
10-10.00
(3.30m)
1
4
Stumbaugh, Payton
Har-Ber
10-00.00
(3.05m)
1
5
Rodely, Macey
Jonesboro Senior
10-00.00
(3.05m)
1
6
Gairhan, Julia
Cabot
9-06.00
(2.90m)
1
7
Golden, Victoria
Rogers
9-06.00
(2.90m)
1
8
Calhoun, Sara
Fayetteville
9-00.00
(2.74m)
1
9
Manning, Macy
Fayetteville
9-00.00
(2.74m)
1
9
Coats, Emily
Har-Ber
9-00.00
(2.74m)
1
9
Christian, Katie
Heritage
9-00.00
(2.74m)
1
12
Skaggs, Bethany
Greenwood
8-00.00
(2.44m)
1
12
Britton, Gina
Heritage
8-00.00
(2.44m)
1
12
Balm, Krista
Greenwood
8-00.00
(2.44m)
1
15
McCain, Makenna
Mountain Home
7-06.00
(2.29m)
1
15
Stellwagen, Dara
Heritage
7-06.00
(2.29m)
1
--
Raphael, Tori
Rogers
NH
(--)
1
--
Thomason, Leah
Vilonia
NH
(--)
1
--
Blackwood, Haley
Vilonia
NH
(--)
1
--
Colvin, Hannah
Russellville
NH
(--)
1
--
Watson, Natalie
Fayetteville
NH
(--)
1
--
Williamson, Courtney
Bentonville
NH
(--)
1
--
Bowman, Destiny
Crossett
NH
(--)
1
--
Brewer, Dana
Crossett
NH
(--)
1
--
O'Neal, Rachel
Bentonville
NH
(--)
1
--
Czantkowski, Kaitlin
Mountain Home
NH
(--)
1
--
Foster, Erin
Bentonville
NH
(--)
1
Womens Pole Vault A-4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pevtsova, Alexandra
Valley View
12-00.00
(3.66m)
1
2
Ward, Mallory
Mansfield
10-00.00
(3.05m)
1
3
Wilson, Whitney
Mt Ida
9-06.00
(2.90m)
1
4
Robinson, Rylee
Shiloh Christian
9-06.00
(2.90m)
1
5
Coleman, Ashley
De Queen
9-00.00
(2.74m)
1
6
Peeler, S
Heber Springs
8-06.00
(2.59m)
1
7
Rivas, Sabrina
De Queen
8-06.00
(2.59m)
1
8
Holmes, Mackenzie
Mansfield
8-00.00
(2.44m)
1
9
Nelson, Hannah
Trinity Christia
8-00.00
(2.44m)
1
10
Mangum, H
Heber Springs
7-06.00
(2.29m)
1
10
Bruce, Ashley
De Queen
7-06.00
(2.29m)
1
10
Davison, Kelsi
Heber Springs
7-06.00
(2.29m)
1
--
Hudgens, Casey
Waldron
NH
(--)
1
--
Laird, Jenny
Waldron
NH
(--)
1
--
Brockett, Diamond
Ozark
NH
(--)
1
--
Harrison, Nikki
Waldron
NH
(--)
1
--
Jones, Morgan
Southside (Bates
NH
(--)
1
--
Melick, Eden
Trinity Christia
NH
(--)
1
--
McMahan, Josie
Southside (Bates
NH
(--)
1
--
Keeney, Kristina
Southside (Bates
NH
(--)
1
--
Cox, Maggie
Harding Academy
NH
(--)
1
--
Harp, Whitney
Green Forest
NH
(--)
1
--
Pruitt, Kassie
Jessieville
NH
(--)
1
--
Bernal, Kim
Green Forest
NH
(--)
1
--
White, Hailey
Green Forest
NH
(--)
1
--
Parish, Courtney
Mansfield
NH
(--)
1
--
Carter, Katy
Magazine
NH
(--)
1
--
Gaston, Taryn
Mt Ida
NH
(--)
1
--
Kohler, Hope
Magazine
NH
(--)
1
--
Yang, Kalia
Magazine
NH
(--)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#arkansas-state-meet
#ahsaa
#state-meet
More news
2012 Heat Sheets - Arkansas AAA Outdoor State Championships
96 shares:
Arkansas AAA Indoor State Championships
,
Alma High School Track & Field and Cross Country - Alma, Arkansas
,
Arkansas High School Track & Field and Cross Country - Texarkana, Arkansas
,
Ashdown High School Track & Field and Cross Country - Ashdown, Arkansas
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Bentonville High School Track & Field and Cross Country - Bentonville, Arkansas
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2023
1
1
2021
2
2019
1
2018
1
2017
1
2016
1
2015
5
2014
5
2013
12
2012
7
2010
1
2009
1
Show 9 more
Hashtags
#arkansas-state-meet
#ahsaa
#state-meet
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!